ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۶:۵۱
کد مطلب : 7785
استاندار خوزستان:

۸۵ درصد استخدام پروژه های نفتی، بومی باشد/ جوانان آموزش های مورد نیاز استخدام را فرا بگیرند

۸۵ درصد استخدام پروژه های نفتی، بومی باشد/جوانان آموزش های مورد نیاز استخدام را فرا بگیرند

به گزارش اهوازخبر،ظهر امروز غلام‌رضا شریعتی به منظور کلنگ‌زنی پروژه فاضلاب دشت آزادگان وارد شهر دشت آزادگان شد.

وی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: خوشبختانه پروژه‌های خوبی در سطح مناطق دشت آزادگان و غرب کارون در دست اجرا و برنامه‌ریزی است.
استاندار خوزستان با تأکید بر اشتغال نیروهای بومی در استان خوزستان، تشریح کرد: بالای ۸۵ درصد از نیروهایی که باید در پروژه‌های نفتی استخدام شوند باید از جوانان استان و البته اولویت با دشت آزادگان و هویزه باشد.
شریعتی تاکید کرد: جوانان باید دوره‌ها، تخصص‌ها و تکنیک‌های لازم را به منظور استخدام یاد گرفته و مدرک مورد نیاز را کسب کنند و تکنسین باشند.
وی ازفرماندار دشت آزادگان درخواست کرد: کمیته‌های اشتغال شهرستان را با همراهی فنی و حرفه‌ای و سازمان‌های مربوطه فعال کنند تا جوانان مستعد از الان آموزش‌های لازم را برای استخدام در پروژه‌ای نفتی را یاد بگیرند.
شریعتی اضافه کرد: وزارت نفت ۶۰۰ میلیارد تومان کار عمرانی در شهرستان را از محل پروژه‌های نفتی را پذیرفته است.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های وزارت نفت، تصریح کرد: دولت در دشت آزادگان برنامه‌های زیادی دارد.
شریعتی ادامه داد: با تدبیر این دولت ۶۰ درصد هورالعظیم آب‌گیری شد و مابقی آن به سازمان آب و برق دستور داده شد آب‌گیری کند.
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان از ۴ خطه شدن مسیر دشت آزادگان تا مرز چزابه تا سال آینده خبر داد و افزود: توسعه بخش راه سبب رونق بیشتر بازارچه مرزی خواهد شد که انتظار می‌رود جریان ۴ خطه شدن مسیر هر‌چه زودتر عملیاتی شود.
شریعتی با اشاره حل مشکلات آب شرب شهرستان دشت آزادگان تاکید کرد: آب غدیر تا یک‌ماه آینده به شهر دشت آزادگان وارد می‌شود و مشکل رفع خواهد شد.