ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , مرداد, ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۷:۳۶
کد مطلب : 11404

۱۸ سال با نابغه اهوازی بسکتبال ایران بر بام آسیا/رکورد ارزشمندی که دست نیافتنی شد+عکس

۱۸ سال با نابغه اهوازی بسکتبال ایران بر بام آسیا/رکورد ارزشمندی که دست نیافتنی شد+عکس

01236396

به گزارش اهوازخبر،حدود ۱۸ سال قبل بود که استعداد نوجوان بلندقامت اهوازی کشف شد و او کار خود را از تیم شاهین اهواز آغاز کرد. حامد حدادی که خیلی زود به تیم ملی رسید و پله های ترقی را طی کرد، به اولین ایرانی تاریخ تبدیل شد که به لیگ حرفه ای بسکتبال در آمریکا(NBA) رفت و در تیم هایی چون  ممفیس گریزلیز و فینیکس سانز بازی کرد.

افتخارات حامد حدادی در رده ملی وقتی با ارزش تر جلوه می کند که متوجه می شویم تمامی عناوین یک دهه اخیر بسکتبال ایران که در واقع از زمان اوج گیری در سطح آسیا محسوب می شود، با حضور سنتر ۲۱۸ سانتی متری رقم خورده است. حامد حدادی در شرایطی در فینال کاپ آسیا به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران به میدان رفت که در ۳ فینال قبلی خود در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود و همچنین بعد از کسب مدال طلا، عنوان MVP(ارزشمندترین بازیکن آسیا) را از آن خود کرده بود.شاید بعد از گذشت ۴ سال از آخرین قهرمانی ایران و در شرایطی که حضور حامد حدادی در کاپ آسیا ۲۰۱۷ تا چند روز قبل از اعزام مشخص نبود، کمتر کسی توقع درخشش سابق را از غول بسکتبال قاره کهن داشت اما او بازهم در ترکیب ایران درخشید تا با وجود نایب قهرمانی برای چهارمین بار به عنوان ارزشمندترین بازیکن آسیا حتی در حضور ستاره های بسکتبال استرالیا خودش را معرفی کند.

قبل از این ستاره ۲۱۸ سانتی متری ایران در کسب عنوان MVP با یائو مینگ، ستاره بسکتبال چین برابر بود و هر کدام ۳ بار به چنین عنوانی دست پیدا کرده بودند اما امشب حامد حدادی رکورد خود را منحصر به فرد کرد تا تنها بسکتبالیست آسیایی باشد که ۴ بار عنوان ارزشمندترین بازیکن قاره را کسب می کند.

شاید دور از انتظار نباشد که در ۳۴ سالگی بار دیگر شاهد حضور حامد حدادی در بالاترین سطح رقابت در بسکتبال آسیا باشیم و پنجمین عنوان MVP را هم در سال ۲۰۱۹ از آن او ببینیم.