ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , آبان, ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۹:۱۳
کد مطلب : 11528

گزینه اصلی مدیریت باشگاه پرسپولیس هنوز تهرانی است/۲ گزینه دیگر اصفهانی برای مدیرعاملی پرسپولیس که یکی از اهواز می آید+سوابق

گزینه اصلی مدیریت باشگاه پرسپولیس هنوز تهرانی است/۲ گزینه دیگر اصفهانی برای مدیرعاملی پرسپولیس که یکی از اهواز می آید+سوابق

اهوازخبر؛دو گزینه اصفهانی برای مدیرعاملی پرسپولیس مطرح شده اند که حضور یکی از آنها می تواند تا حدودی پیامی خوب برای هواداران این باشگاه باشد و دیگری نیز می تواند این باشگاه را با چالش های متعددی مواجه کند.البته اقبال بیشتر به گزینه اصلی و تهرانی این تیم است.

پس از کناره گیری علی اکبر طاهری از مدیرعاملی پرسپولیس از گزینه های مختلفی برای تصدی این عنوان نام برده می شود. از دادکان و منتقمی گرفته تا عابدینی و گرشاسبی اما پیگیری های نصف جهان نشان می دهد که دو مدیرعامل اسبق و سابق سپاهان نیز در بین کاندیداهای این پست می باشند.

محمدرضا ساکت، دبیرکل فعلی فدراسیون فوتبال یکی از این گزینه هاست. برخی از پیشکسوتان پرسپولیس و نزدیکان وزیر ورزش به سلطانی فر گفته اند که ساکت در زمان حضور در سپاهان توانست این باشگاه را به یک قدرت بزرگ تبدیل کند و حضور او در پرسپولیس می تواند باعث تداوم روند رو به جلوی سرخپوشان شود. آنها اعلام کرده اند که تنها مشکل ساکت اصفهانی بودن او و حساسیتی است که از این جهت می تواند برای هواداران تیم تهرانی ایجاد شود.

هنوز خبری از نظر وزیر در برابر این پیشنهاد مخابره نشده اما تجربه نشان داده که در سال های اخیر که در چند مقطع ساکت با پیام هایی از سوی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مواجه شده به این پیشنهادات پاسخ منفی داده و احساس می کند با توجه به اینکه سرخابی ها از زیر ساخت مناسبی بهره نمی برند، حضور وی در یکی از این دو باشگاه می تواند سوابق درخشان مدیریتی اش را خراب کند، ضمن اینکه با توجه به اینکه او در اصفهان دوستداران و هواداران قابل توجهی دارد، مایل نیست تا با حضور در یکی از قطب های آبی یا قرمز پایتخت، هواداران اصفهانی که نسبت به این دو رنگ آلرژی دارند را ناراحت کند. در سال های پیش که بعضاً پیشنهاد مدیریت یکی از دو باشگاه تهرانی به ساکت داده می شد، وی مسئولیت مهمی در فدراسیون فوتبال نداشت و باز هم پاسخش منفی بود، حالا که دیگر او دبیرکل و به نوعی تئوریسین و همه کاره فدراسیون است محال است موقعیت خوب فعلی را رها کند و بخواهد به پرسپولیس برود.

هرچند در صورت این اتفاق هواداران پرسپولیس می توانستند امیدوار بمانند که تیمشان روند صعودی خود را حفظ کند و البته در کنار تداوم قهرمانی ها با چالش ها، پرونده ها و سوتی های حقوقی و بین المللی کمتر مواجه شوند و هر از چند گاهی نیز فیفا آنها را نقره داغ نکند. به هر حال فعلاً حضور این گزینه درجه یک اصفهانی در پرسپولیس منتفی است و باید در مورد سایر گزینه ها صحبت کرد.

دیگر گزینه مدیریت سرخ ها که متولد مبارکه اصفهان و البته بزرگ شده اهواز است نیز اصغر باقریان معروف است. معروف به دلیل خاطرات تلخ و ویرانگرانه ای که از خود در سپاهان بر جای گذاشت و باعث شد تا در زمان مدیریتش در سپاهان هر روز مورد آماج حملات هواداران این باشگاه قرار بگیرد.

وی که در دوران مدیریت اکبر غمخوار در پرسپولیس قائم مقام این باشگاه بود، پیش از اینکه به عنوان مدیرعامل سپاهان انتخاب شود به دلیل رفاقت زیاد با گرشاسبی یکی از گزینه های آن زمان قرمزها بود، ولی وقتی دید که با لطف حسین کفعمی شرایط مدیریت در سپاهان برای او مهیا شده، زرد را به قرمز ترجیح داد و آن دوران تلخ را در سپاهان رقم زد. حالا در روزهایی که او بیکار و به دنبال حضور مجدد در فوتبال می باشد، امیدوار است که رفاقت او با گرشاسبی بتواند او را به صندلی مدیرعاملی پرسپولیس برساند، غافل از اینکه گرشاسبی دیگر آن قدرت سابق را ندارد و اگر هم بخواهد کاری کند برای خود انجام می دهد.

تماس هفته گذشته اصغر باقریان با گرشاسبی باعث شد که او که خودش دوست داشت یک گزینه برای سرخ ها باشد نا امید شود و بازگشتش به فوتبال به زمان دورتری موکول شود.

در مورد سایر گزینه های پرسپولیس هم که قطعاً خبرهای زیادی خوانده و شنیده اید.

محمد دادکان گزینه ای است که هواداران پرسپولیس و بسیاری از پیشکسوتان این باشگاه خیلی او را دوست دارند. دادکان با توجه به سوابق و پیشینه ای که در کارنامه خود دارد از جمله گزینه هایی است که همواره نام او حوالی صندلی مدیریت پرسپولیس به گوش می رسد اما خبر حضور او در وزارت ورزش که هفته پیش منتشر شد، صحت ندارد. در این باره مازیار ناظمی، مدیر مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش هم رسماً خبر حضور دادکان در وزارت ورزش را تکذیب کرد. طبق اعلام برخی رسانه ها برخی مسئولان در هماهنگی با سلطانی فر پیشنهاد مدیریت پرسپولیس را به دادکان داده و نظر او را جویا شده اند. دادکان هم شروطی دارد که اگر محقق شود حاضر به پذیرش مدیریت پرسپولیس می شود. در اين باره شجاعي برهان كه در زمان رياست دادكان در فدراسيون عضو هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال بود و در مقطعي هم در هيئت مديره پرسپوليس با دادكان همكاري داشت جلسه اي با سلطاني فر داشته و شريعتمداري وزیر صنعت و معدن که از دوستان دادکان است و رابطه بسيار نزديكي با وی دارد با مدافع سابق پرسپوليس درباره مديرعاملی پرسپولیس حرف زده است. دادكان هم شرط كرده تا چهار سال آينده و پايان دولت روحاني مديرعامل پرسپوليس شود و وزارت ورزش صرفاً با معرفي برخي نفرات به عنوان هيئت مديره بر کار او نظارت کند. دادکان تأکید کرده هیئت مدیره منتخب سلطانی فر مورد تأیید وی هم بوده و او این حق را داشته باشد دو سه عضو هیئت مدیره را معرفی کرده و درباره مابقی هم نظر موافق داشته باشد.دادكان شروط ديگري هم داشته و همچنين تأكيد كرده نبايد شرايط طوري باشد كه او را رودر روي هواداران و رسانه ها قرار دهند. سلطاني فر كه هرگز دنبال جنجال و هياهو نيست هم تمايل به قبول اين مسئوليت توسط دادكان دارد اما هنوز با خودش تا لحظه نگارش این گزارش در اين باره حرف نزده است.

بهروز منتقمي، سرپرست سابق باشگاه پرسپوليس و مدیرکل غیر بومی اسبق ورزش اصفهان كه سه سال هم قائم مقام باشگاه بوده است و با توجه به سال ها فعاليت در استان هاي مختلف به عنوان مديركل تربيت بدني از جمله مديران با سابقه وزارتخانه محسوب مي‌شود و ارتباط بسيار خوبي با سلطاني فر دارد. منتقمي گفته با من صحبتي نشده اما شنيده ايم او گزينه اصلي وزارت ورزش است و در نهايت از بين دادكان و منتقمي، مديرعامل پرسپولیس انتخاب می شود.

عابدینی و گرشاسبی از دیگر گزینه هایی هستند که از آنها نامبرده می شود که مدنظر سلطانی فر نیستند و بازنشسته هم محسوب می شوند. گرشاشبی از مدیران نزدیک به طاهری و گودرزی است و عابدینی به رغم ارتباط خوب با جهانگیری مدنظر سلطانی فر نیست و با بازنشستگی هم شانسی برای مدیریت نخواهد داشت. اما تاکنون با عابدینی و گرشاسبی هیچ صحبتی نشده است در مجموع منتقمی کاندیدای شماره یک این پست محسوب می شود و دادکان در شرایطی شانس دارد که خواسته هایش را تعدیل کند. به هر حال پس از دوران کوتاه و بحرانی حضور علیرضا رحیمی به عنوان یک مدیرعامل اصفهانی در باشگاه پرسپولیس، در این مرحله باید حضور یک اصفهانی دیگر در رأس مدیریت سرخ های تهران را منتفی دانست. حضور ساکت و باقریان در پرسپولیس این مقطع قطعاً منتفی خواهد بود. یکی از آنها خودش اشتیاقی ندارد و دیگری نیز اشتیاقی برای حضورش وجود ندارد!