ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۶ , خرداد, ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۱:۱۶
کد مطلب : 11712

اداره کل آبفا روستایی خوزستان خبر داد؛کلنگ پروژه آبرسانی به ۳ روستای شهرستان دزفول به زمین خورد

کلنگ پروژه آبرسانی به ۳ روستای شهرستان دزفول به زمین خورد پایگاه خبری اهوازخبر..آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به ۳ […]

کلنگ پروژه آبرسانی به ۳ روستای شهرستان دزفول به زمین خورد
enews_etoolsfile_dezful-97-2-23-3cdd6cde-206a-4b15-a956-b6d1c8e213cd
پایگاه خبری اهوازخبر..آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به ۳ روستای ماهور برنجی سفلی، ماهور برنجی علیا و میدان از توابع بخش سردشت شهرستان دزفول با حضور عالمی نیسی معاون پشتیبانی استانداری خوزستان، پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس و جمعی از مسوولین محلی این شهرستان برگزار شد.
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی خوزستان نیز با اشاره به روند اجرای هفت طرح بزرگ آبرسانی در مناطق روستایی دزفول گفت: اعتبار اجرای این طرح ها بالغ بر۵۰۰ میلیارد ریال می باشد که با اجرای آنها مشکل تامین آب تعداد زیادی از روستاهای دزفول برطرف می شود.
درویشعلی کریمی افزود: این طرح ها در روستاهای سنجر، جاته، عدالت، میدان و روستای المهدی در دست اجرا بوده و حداکثر ظرف مدت ۲ سال به بهره برداری می رسند.
وی اظهار کرد: اعتبارات صندوق توسعه ملی نقش تعیین کننده و بسزایی در طرح های آبرسانی به روستاهای فاقد آب داشته است که طی ۲ سال اخیر منجر به تامین آب شرب پایدار بسیاری از روستاهای فاقد آب و یا دچار افت فشار بوده ایم.
کریمی یادآور شد: در این پروژه ۲۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، احداث مخزن ذخیره ۱۵۰ متر مکعبی ماهور برنجی، احداث مخزن ذخیره ۱۵۰ متر مکعبی روستای میدان، احداث ایستگاه پمپاژ آب، احداث موتورخانه و کلرزنی، حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق و تملک زمین اجرا خواهد شد