ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۷ , آبان, ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۸:۰۵
کد مطلب : 11511
در جلسه شورای اجتماعی خوزستان مطرح شد؛

کدام شهرهای خوزستان بیشترین کودکان کار و خیابان را دارند؟!+اسامی

کدام شهرهای خوزستان بیشترین کودکان کار و خیابان را دارند؟+اسامی

به گزارش اهوازخبر،محمدرضا عباسی معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خوزستان در جلسه شورای اجتماعی استان که امروز (۷ آبان‌ماه) در استانداری برگزار شد،اظهار کرد: در اجرای طرح آموزش و حمایت کودکان کار و کودکان خیابانی ۹۴ کودک در سطح کیانپارس شناسایی کردیم. سپس این کودکان را آموزش دادیم تا اگر به هر دلیلی در خیابان حضور دارند دچار آسیب اجتماعی نشوند. در ابتدا کار را به یکی از موسسات خیریه سپردیم و از شناسایی ۹۴ کودک به ۲۱۱ کودک در  پایان سال گذشته رسیدیم.

وی افزود: شناسایی این کودکان از کیانپارس به میدان نخل و چهارشیر توسعه داده شد و تاکنون ۱۰۵ کودک با آدرس و کد ملی دقیق شناسایی و سامان‌دهی شده‌اند و در حال حاضر این کودکان در سطح خیابان‌ها حضور ندارند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خوزستان با اشاره به خدماتی که به خانواده‌های کودکان کار و کودکان خیابانی که شناسایی و سامان‌دهی شده‌اند، خاطرنشان کرد: با کمک دستگاه‌های دیگر و طبق تفاهم‌نامه‌ای که با مجموعه فنی و حرفه‌ای داشتیم، کودکانی را که نزدیک به ۱۸ سال داشتند آموزش دادیم. همچنین نیازسنجی این خانواده‌ها انجام شد و به خانواده‌هایی که دچار مشکلات مالی بودند کمک‌های بلاعوض جهت مسکن، امرار معاش و درمان ارائه شد.

عباسی با بیان اینکه در ادامه کار شهرستان‌هایی که در بحث کودکان کار چالش‌برانگیز بودند شناسایی شدند، تصریح کرد: آبادان، دزفول، اندیمشک و مسجدسلیمان دارای کودکان کار خیابانی زیادی هستند که تاکنون ۹۴۲ کودک در اهواز و این شهرستان‌ها شناسایی شده‌اند و خدماتی مختلفی به آن‌ها ارائه می‌شود.

وی گفت: اگر دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری همکاری لازم را داشته باشند قادر خواهیم بود با کارهای فرهنگی به گونه‌ای پیش برویم که تا پایان سال کودکان خیابانی در سطح خوزستان وجود نداشته باشند.