ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱ , اسفند, ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۰:۴۰
کد مطلب : 11649
بازی شهر؛

کتانباف زیر بار فشار نمی رود/هر زمان شایعات بیشتر می‌شود،در همان مقطع شدت یافتن شایعات،یکی از گلوگاه‌های فساد بسته‌ شده است

کتانباف زیر بار فشار نمی رود/هر زمان شایعات بیشتر می‌شود،در همان مقطع شدت یافتن شایعات،یکی از گلوگاه‌های فساد بسته‌ شده است

PicsArt_02-20-07.30.40

اهوازخبر؛از زمان تشکیل شورای شهر اهواز بارقه ای از امید بوجود آمد تا با حضور شورایی فعال و شهرداری کاری و کار بلد به عمران و نشاط شهر اهواز امیدوار بود.

پنجمين دوره شوراها با انتخاباتی پر حرف و حدیث از نظر پارامترها و روشهای انتخاب روبرو بوده و بدون شک شهردار منتخب در مدت صدارت خویش منشأ خدماتی بوده،اما حالا چه اتفاقی رخ داده که بر تار مویی مانده!!قصه دیگری است.آیا نتوانسته است به قولهای خود در زمان مذاکره برای حضور در ساختمان شهرداري عمل کند؟البته نباید این شایعه که تضعیف منافع افرادی خاص!،…باعث اقدام به این تضعيف شده قوت گیرد؟؟

باید این اطمینان داده شود که کتانباف بر اساس قول و قراری که گذاشته شده،عالمانه،آگاهانه و با تعهد کامل این مسئولیت سنگین را با هدف ارائه تجارب چندین ساله مدیریتی خود به حوزه مدیریت شهری پذیرفته است و با اطلاعات موثق و با قول و قرار و تعهدی که بین او و ۱۳ نفر از اعضای شورای شهر اهواز بسته شده،انجام وظیفه خواهد کرد.

باید خواست که همه این ۱۴ نفر شبانه روز تمام تلاش خود را کنند که اوضاع نابسامان این سازمان بزرگ را در حد توان سامان بخشی کنند.

دلیل توزیع این شایعات این است که کتانباف،مدیر پاکدست،روی گلوگاه‌هایی که در گذشته به دور از چشم موسوي و اطرافیانش به مرکز انواع فساد مدیریتی و اداری تبدیل شده بود،دست گذاشته و منافع برخی ها را به خطر انداخته است.

البته باید دانست که به صورت سازمان یافته تولید و انتشار این شایعات صورت می‌گیرد.شخصا بر این اعتقادم،چون از برخی پشت پرده های این شایعات تا حدودی مطلع هستم،هر زمان شایعات بیشتر می‌شود،در همان مقطع شدت یافتن شایعات،یکی از گلوگاه‌های فساد بسته‌ شده است.

با توجه به نقش والایی که مدیریت شهری در سطح کشور به خصوص در اهواز دارد، قطع کردن چنین منافعی هزینه هایی از قبیل این شایعات را به دنبال دارد که مدیریت شهری جدید باید آن را تحمل کند.

باید دانست که شایعات سم مهلک برای اداره شهر است و اکثرا دیده شده که شایعاتی در مورد کار شورای شهر اهواز نیز مطرح می‌شود،و اعضای شورا نیز برای آنکه به این شایعات دامن زده نشود،پاسخ آن‌ها را نمی‌دهند.

البته منصور کتانباف علاوه بر تجارب متعدد و تخصص،دارای وجهه ای کاريزما بوده که در فراسوی درگیری های سیاسی،مورد وثوق اکثریت جناحهای استان خوزستان بوده و به قول دکتر شریعتی،استاندار خوزستان؛”روحیه جهادی کتانباف شهر اهواز را متحول می کند.”

تمامی اعضاي شورای شهر متفق القول بر این باورند که شهردار اهواز هر تصمیمی که بگیرد از جانب خود او است و زیر بار فشارها نمی‌رود.کتانباف اهل تعامل و مشورت است اما تشخیص او حرف اول را می‌زند.

هر تغییری که در بدنه شهرداری صورت گرفته با حفظ احترام بوده و گاهی اگر کسی قبل از برکناری،فرصت کوتاهی می‌خواست به او داده می‌شد.

در انتها ذکر این نکته ضروری بوده که شهروندان اهوازي حق خود می دانند که”شهری زیبا،سالم و آباد”داشته باشند.”مردم”حق دارند که از نمایندگان خود و مسؤولان دولتی فقط نشاط و عمران شهر خود را بخواهند.آنها و آینده شهرشان نباید قربانی بازی شهر شوند.این مردم نجیب هیچگاه فجایع تلخی که در دوره های گذشته شهرداری و شورای شهر اهواز گذشته را فراموش نخواهند کرد..لیستهای استخدام فاميلي،واگذاری زمینها و املاک به افراد معلوم الحال،وضعيت اسفناک پسماند شهری و … از جمله مواردی هستند که هیچگاه از یادها پاک نخواهد شد.

در این راستا،توصیه می شود؛نشریات و سایتهای محلی نیز در راستای رسالت آگاهی بخش خود وقایع را واقع بینانه نه بنا به منفعت مقطعی شان منعکس نمایند.

  1. مجید گفت:

    درود بر سردار عزیز و فداکار جناب آقای مهندس کتاتباف ان شاءالله با مقاومت و صلابت امانت سازندگی خود را ادا نمایید
    خدا قوت

  2. سهرابی گفت:

    واقعا جای بسی تامل است..مدیریت کتانباف مثال زدگی است..بنده ایشان را می شناسم..بسیار توانمند و مقتدر هستند..این مردم نجیب هیچگاه فجایع تلخی که در دوره های گذشته شهرداری و شورای شهر اهواز گذشته را فراموش نخواهند کرد..لیستهای استخدام فاميلي،واگذاری زمینها و املاک به افراد معلوم الحال،وضعيت اسفناک پسماند شهری و … از جمله مواردی هستند که هیچگاه از یادها پاک نخواهد شد.