ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , آذر, ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۴:۰۰
کد مطلب : 9685
زینب گلابی زاده،کارشناس ارشد مدیریت شهری،در گفتگو با پایگاه اهوازخبر مطرح کرد؛

کاندیداهای شهرستان کارون خارج از واقعیت ها به مردم وعده ندهند!

کاندیداهای شهرستان کارون خارج از واقعیت ها به مردم وعده ندهند!

IMG-20161203-WA0001

به گزارش اهوازخبر،سرکار خانم زینب گلابی زاده،کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری و مدرس دانشگاه در گفتگو با این پایگاه خبری به بررسی انتخابات شورای شهر کارون پرداخته و در خصوص کاندیداهای احتمالی شورای این شهر گفت:این روزها برخی از کاندیداها برای کسب آرای بیشتر به نفع خود وعده های رنگارنگی می دهند، آیا واقعا نمی دانند که این چنین وعده ها در حیطه مسئولیت و کار یک عضو شورای شهر نیست!!

وی اظهار کرد: باتوجه به نشست ها وجلسات عام و خاص برای دوره پیش روی انتخابات شورای اسلامی شهر، شهرستان کارون بی تردید برخی از افرادی که به عنوان کاندیدای احتمالی هستند، فعالیت های مختلفی را برای ورود به این نهاد مردمی آغاز کرده اند و یا در دست طراحی و اجرا دارند،از دیدارهای رو در رو و چهره به چهره با افراد مورد نظر گرفته تا حضور در رسانه های مختلف سنتی و نوین، البته قصد اینجانب ورود به بحث قانونی یا غیر قانونی بودن تبلیغات انتخاباتی پیش از موعد نیست،بلکه موضوع مد نظر، توجه به وعده هایی است که این افراد از هم اکنون تا روز انتخابات به طرفداران خود و سایر افرادی که در پی جلب حمایت آنان هستند؛ می دهند و یا خواهند داد.

گلابی زاده گفت: این روزها برخی از کاندیداهای  احتمالی شورای شهر کارون در اکثر نشست ها سعی می کنند که برای کسب آرای بیشتر به نفع خود وعده های رنگارنگی را برای انجام کارهای مختلف به مردم  و به ویژه به جوانان بدهند که این رویه از هر جهت نیازمند تامل و تفکر در مورد این وعده ها است.

در ادامه این مدرس دانشگاه بیان داشت: آیا واقعا کاندیداها نمی دانند که آنان تنها دو وظیفه قانونگذاری وتصویب، و دوم نظارت بر انجام مصوبات، امور عمومی شهر را بر عهده دارند، که این چنین مردم به ویژه جوانان را سر کار گذاشته و وعده هایی می دهند که در حیطه وظایف وظیفه قانونی دیگر مسئولان اجرایی است.

گلابی زاده افزود: پای صحبت نامزدهای انتخاباتی که می نشینی  سخن از رفع معضل بیکاری، ایجاد اشتغال برای جوانان،وغیره می دهند، در حالیکه طی بر رسی های مختلف در شهرستان کارون متوجه عدم وجود زیرساخت های شهری ونبود منابع تامین بودجه شهری شده ایم.

این کارشناس شهری اظهار داشت: شاید بهتر است که کاندیداها قبل از ورود به عرصه انتخابات شورای شهر نیم نگاهی هم به وظایف قانونی خود داشته باشند تا از این طریق دیگر وعده های پوچ و توخالی نصیب مردم به ویژه جوانان شهرستان کارون نکنند و آنان نیز امیدوار به این وعده ها نباشند.

وی در بخش دیگری از صحبتهایش بیان کرد :از این رو باید گفت؛ انتظار شایسته این است که نامزدهای انتخاباتی شورای شهر وعده های دروغین، غیرعقلایی و ناممکن به جوانان ندهند، زیرا کاندیدایی که وعده دروغ می‌دهد اگر خلف وعده کند یا این  که عمل خود را به گردن مسئولان اجرایی بیاندازند و یا همچنان سعی می‌کند برخی کارشکنی‌ها را عامل تحقق آن معرفی کند در حقیقت باعث بی اعتمادی مردم می شوند، همچنین باید گفت از دیدگاه احادیث و روایات وارده نیز دادن وعده دروغ گناه کبیره‌ است،پول خرج کردن‌های بی‌حد و حساب و وعده دادن‌های نابجا از جمله محک شناخت کاندیدای اصلح از کاندیدای نامحرمی است که با شعار و تخریب و وعده‌های دروغین به فکر دست یافتن به جایگاه  شورای شهریه هر قیمتی هستند.

استاد گلابی زاده درادامه گفت: مردم باید از شیوه رفتاری و منش کاندیدا در ایام تبلیغات متوجه ایده و تفکر آنان شوند، همانطور که رهبری فرمودند؛ وابستگان به کانون های قدرت و ثرورت نمی توانند نماینده خوبی برای مردم باشند،البته مردم و جوانان هم باید مراقب باشند و وعده هایی که از زبان برخی کاندیداها می شنوند را جدی نگیرند چراکه هیچگونه ضمانت اجرایی برای اینگونه وعده ها وجود ندارد.

آنچه مهم است شورای شهر نیازمند افرادی متعهد،ولایتمدار، توانمند و باسواد از نظر سیاسی و اجتماعی است تا درد شهروندان و جوانان را در فضای واقعی و نه شعاری پیگیری نمایند.

گلابی زاده در پایان افزود: فراموش نکنیم اگر در گذشته به دلیل محدودیت رسانه ها کاندیداها به راحتی می توانستند منکر حرف های خود شوند ، باید بپذیریم که امروزه به لطف تکنولوژی های نوین ارتباطی امکان انکار وعده های داده شده وجود ندارد و این خود چالشی برای نمایندگان بد قول خواهد بود، در خاتمه به واجدین شرایط رأی دادن در انتخابات یادآور می شود که انتخاب نماینده اصلح نیازمند دقت و موشکافی در وعده های آنان و صرف وقت و پرسشگری آحاد جامعه از کاندیداهای احتمالی بیشتر شود، امکان انتخاب فردی با وعده های مبتنی بر برنامه های قابل سنجش بیشتر خواهد بود.

 1. مزرعه می‌گه:

  سلام علیکم
  شورای شهر کوت عبدالله تا الان مسیر مناسبی را در پیش نگرفته است.انشالله در آینده به مسیر اصلی هدایت شوند.البته زمان زیادی برایشان نمانده است.

 2. کوت عبدلله می‌گه:

  وقت بخیر
  استاد گلابی زاده…
  عمر این شورا در حال تمام شدن است..باید نشست و دید که کاندیداهای شورای آینده چه می کنند.باید دید چه وعده هایی می دهند.مردم دیگر نباید گول بخورند.باید با آگاهی انتخاب کنند

 3. محدثه.ح می‌گه:

  متاسفانه شورای کارون تا مرز انحلال پیش رفت.بحث و جدل زیادی داشته و دارند.بنده از نزدیک با شرایط شورا آشنایی داشته و دارم.روش و منششان خوب نیست.

 4. مالکی می‌گه:

  سلام
  شوراهای شهر کارون و اهواز عملکرد شایسته ای نداشتند.جز تعدادی اندک از اعضای این شوراها،بقیه درخور عمل نکرده اند.باید مردم همت و عزم خود را نشان داده و انتخابهای مناسبتری داشته باشند.