ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آبان, ۱۳۹۹ | ۰۴:۴۹:۵۸
کد مطلب : 13143

پیام مدیرعامل شركت ملی حفاری ایران در پاسداشت حماسه سازان مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پیامی ضمن پاسداشت حماسه آفرینی های کارکنان صنعت نفت در مهار و کنترل فوران […]

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پیامی ضمن پاسداشت حماسه آفرینی های کارکنان صنعت نفت در مهار و کنترل فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید، یاد و خاطره دو تن از کارکنان این شرکت را که در این حادثه شهادت گونه جان باختند، گرامیداشت.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازخبر”، در پیام مهندس سید عبداله موسوی آمده است: سپاس بیکران خداوند منان را که بار دیگر فرصتی دست داد تا در  سالروز  فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید از حماسه سازان مهار این چاه تجلیل و یاد و خاطره دو تن از کارکنان عزیز این شرکت زنده یاد فرزاد ارزانی و محمد سلیمی که شهادت گونه در راه انجام وظیفه جان باختند، گرامی بداریم.

حماسه رگ سفید، برگ زرین و ماندگاری در کارنامه افتخارات مردان بلند همت صنعت نفت است که در مسیر اقتدار، عزت و سرافرازی کشور تا پای جان پیش  رفتند و صحنه هایی با شکوه از توکل، تدبیر و دانش فنی در مهار و کنترل چاه  147 رقم زدند.

لحظه لحظه عملیات مهار چاه ۱۴۷ همراه با انبوهی از خاطرات ایثار، فداکاری، شجاعت و شهامت تلاشگرانی از جنس مردان دوران دفاع مقدس است که با تعهد، تخصص و تلاش مداوم، سرسختانه برای حصول به این موفقیت نقش آفرینی کردند.

همزمانی استفاده از روش ها و تکنیک های ابداعی، برنامه ریزی چاه های امدادی، حضور شبانه روزی مدیران، متخصصان و کارشناسان عملیات حفاری، مهندسی، خدمات فنی، زمین شناسی، سیالات، سازندگی، خدمات ایمنی و آتش نشانی شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری و سرعت عمل در پاکسازی محل چاه،  آماده سازی موقعیت استقرار دستگاه های حفاری و تامین و جابجایی سایر امکانات مورد نیاز در کوتاهترین زمان از یکسو و حضور مقام عالی وزارت نفت در منطقه و پشتیبانی مدیرعامل وقت شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابع از سوی دیگر، زمینه دستیابی به عملیات موفق مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید را فراهم آورد.

رگ سفید ثابت کرد که باید در مسیر ایجاد محیطی ایمن، ارتقاء استانداردهای کار، استفاده از تجهیزات مناسب، آموزش نیروی انسانی مجرب و توانمند و انگیزش نیروی انسانی بیش از گذشته تلاش مضاعف نمود.

فرصت را مغتنم شمرده از مهارگران سرافراز صنعت نفت که در ۵۸ روز دلهره آور بی محابا بارها و بارها در آوردگاه رگ سفید در گرما و  حرارت  شعله های سوزان آتش با چهره های ملتهب برای اعتلای صنعت نفت کشور به دل آتش زدند به ویژه مهندس محسن پاک نژاد معاون وقت مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید و مدیران عامل وقت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران آقایان بیژن عالیپور و سپهر سپهری به نوبه خود قدردانی نمایم .