ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مرداد, ۱۳۹۷ | ۲۰:۱۲:۳۵
کد مطلب : 11837

پیام تبریک سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول به مناسبت روز خبرنگار

پیام تبریک سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول به مناسبت روز خبرنگار به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اهواز خبر…امیر عیسی زاده […]

IMG-20180808-WA0003
پیام تبریک سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اهواز خبر…امیر عیسی زاده سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، با صدور پیامی *روز خبرنگار* را به همه خبرنگاران و اهالی رسانه تبریک گفت .

🔻در متن پیام آمده است :

“بسمه تعالی”

*”ن . والقلم و ما یسطرون “*

زدودن زنگارها از واقعیات و انعکاس حقایق ، مهمترین وظیفه ای است که خبرنگاران در دنیای متلاطم امروز بر عهده دارند و بسیارند کسانی که صادقانه و شجاعانه این حرفه شریف را برگزیده و تمام تلاش خود را در این مسیر معطوف نموده اند.

واژه «خبرنگار» یادآور زحمات خالصانه افرادی است که در راه اعتلای بشریت از هیچ کوششی فروگذاری نمی کنند و از هیچ خطری نمی هراسند.

خبرنگاران تجسم امانتداری ، مسئولیت پذیری ، تعهد ، دلسوزی و وظیفه اند و تصویرگر زمان خویش اند و همواره در عمق جامعه حضور دارند و سلامت و کمال هر جامعه ای مرهون تلاش های شبانه روزی آنها است و هفدهم مردادماه روز خبرنگار ، یادآور حماسه آفرینی های شهید محمود صارمی است که تا آخرین لحظه در سنگر دفاع از عزت و شرف خبرنگاری شجاعانه ایستادگی کرد و بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادو با ایثار جان به شرافت این حرفه مقدس اعتباری فزون‌تر بخشید و به سوگندش به قلم و قداست آن تا انتها وفادار ماند و با نثار خون خود عدالت خواهی،حق جویی و حق گویی را به تصویر کشید تا حقیقت در تاریخ زنده بماند .

خبرنگاران ، انسان هایی هستند که می‌کوشند تا علم و معرفت را از اسارت نسیان و فراموشی رها کنند و نهر زلال آگاهی را حیاتی جاودانه بخشند. پیشه و تلاششان موهبتی‌ الهی است که خداوند بر اسباب و ابزارش قسم یاد کرده و آن را به نیکویی پاس داشته است. بی‌شک این ذهن توانمند صاحبان قلم و آگاهی است که لایق چنین تکریمی است و آنانند که با دمیدن روح علم در کالبد قلم و جامعه، بصیرت و آگاهی را ارتقاء می دهند.

درود بر قلم به دستانی که در نگارش خبر و گزارش از جوهره وجودی خویش مرکب ساخته‌اند و در راه روشنگری و بیداری جامعه از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند.

خبرنگار، مدافع حقوق مردم و تصویرگر روایات زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و امروز می توان نقد منصفانه را جزو رسالت های اصلی خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه برشمرد.
انعکاس موفقیت ها و دستاوردها و مطرح کردن کاستی ها به همراه راهکارها، فراهم کردن فرصت برابر و عادلانه برای بیان دیدگاه های مختلف با هدف بهره گیری از خرد جمعی و همراه کردن هر چه بیشتر همه ارکان جامعه برای نیل به اهداف کلان توسعه، همگی در این چارچوب جای میگیرد.

امیدوارم با همراهی و همیاری رسانه ها و همچنین تاکید بر اصل دانستن منافع جمعی و اهداف توسعه ای ، مسیر رشد و توسعه ی خطه مقاومت و ایثار ،دزفول قهرمان و ارتقای شاخص های کلان اقتصادی و اجتماعی این شهرستان، بیش از پیش هموارتر شود.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام عرصه اطلاع‌رسانی و خبر ، فرا رسیدن روز شکوهمند خبرنگار را به عموم فعالان این عرصه صمیمانه تبریک عرض نموده و توفیقات روز افزون تمامی این عزیزان را در راه ایفای رسالت مهم آگاهی‌ بخشی و اطلاع‌رسانی از درگاه خداوند متعال مسالت می نمایم .

امیر عیسی زاده
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول