ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , دی, ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۸:۲۴
کد مطلب : 12603

هزار راه نرفته…

هزار راه نرفته…سال ۱۳۵۷ انقلاب پیروز شد برای رفع تبعیض و بی‌عدالتی، مبارزه با فساد و رانت‌خواری و پایان دادن […]

هزار راه نرفته…
سال ۱۳۵۷ انقلاب پیروز شد برای رفع تبعیض و بی‌عدالتی، مبارزه با فساد و رانت‌خواری و پایان دادن فاصله بین مردم و مسئولین، و این‌ها آرمان‌های انقلاب ما بود که البته در موارد متعددی بسیار موفق بودیم ولی تا رسیدن به جایگاه واقعی فاصله زیادی هست؛ که از نظر بنده یکی از مهمترین دلایل عقب افتادگی از آرمان‌های انقلاب این بود که در برهه‌هایی، مسئولین در کنار مردم نبودند.
استان خوزستان علی‌رغم داشتن منابع وسیع خدادادی از جمله: نفت، گاز، زمین‌های حاصلخیز و آب در بیکاری رتبه دوم کشور، در آموزش در پله‌های آخر کشور و به لحاظ داشتن رفاه در بین فقیرترین و محروم‌ترین استان‌های کشور هستیم.
چرا برخی شرکت‌های بزرگ صنعتی که از منابع استان ما استفاده می‌کنند، به جذب نیروی بومی بی‌توجهی کرده، آلودگی زیست محیطی ایجاد می‌کنند ولی حتی در استان ما به ثبت نرسیده‌اند که حتی مالیات بر ارزش افزوده آن‌ها در استان خوزستان هزینه شوند.
از نظر من همه‌ی کسانی که در استان خوزستان مسئولیتی داشتند به اندازه مسئولیتشان در این مشکلات سهم دارند و مقصرند.
اگر بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص طرح آمایش سرزمینی حرکت کنیم؛ قطب کشاورزی و صنایع تبدیلی، مرکز ایجاد شهرک‌های انرژی، از مراکز توریسم درمانی در سطح کشور و از بزرگترین مراکز صادرات محصولات بومی می‌شویم که در کنار رفع معضلات استان خود، به همه‌ی کشور کمک کنیم.
محمد نوری ممبینی
تحلیل‌گر مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی