ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۴ , دی, ۱۳۹۵ | ۲۳:۵۷:۱۴
کد مطلب : 9989
مهندس مجتبی شیرالی؛مدیرعامل شرکت

نباید توان شرکتهای صنعتی خوزستان نادیده گرفته شود/بسته های تشویقی و حمایتی مناسبی برای فعالین اقتصادی استان در نظر گرفته شود

نباید توان شرکتهای صنعتی خوزستان نادیده گرفته شود/بسته های تشویقی و حمایتی مناسبی برای فعالین اقتصادی استان در نظر گرفته شود

1128_619

اهوازخبر؛سالهای متمادی از فوران اولین چاه نفت ایران در استان خوزستان می گذرد.صنعت نفت ما پیرتر و فرسوده تر شده و در حال گذر از گامهای نزولی خود می باشد.خوزستان به عنوان منبع اصلی تغذیه ایران،همیشه قابلیتها و توانایی های خود را به همگان به اثبات رسانیده و از این رهگذر نیز مورد حجوم بی مهری هایی نیز شده است.فرزندان برومند این استان زرخیز،با ترسیم افق های متعالی و دست یافتنی پابپای صنعت نفت حرکت کرده و تاحدودی نیز از تاریخچه مقایسه ی زمانی این صنعت غول پیکر پیشی گرفته اند.

یکی از شرکتهایی که در این بازار رقابتی،یارای مبارزه و تحدی با دیگر شرکتهای ایران سربلند و یا حتی کشورهای اروپایی و آمریکایی را دارد،شرکت “نوین مکانیک” می باشد.

پایگاه خبری،تحلیلی اهوازخبر در گفتگویی گرم و رسانه ای پای صحبت مهندس مجتبی شیرالی،مدیرعامل شرکت نوین مکانیک،نشسته و از اهداف،عملکرد و برنامه های این شرکت قوی و بومی استان خوزستان اطلاعاتی کسب نمودیم.

Manager-108

مهندس شیرالی در خصوص شرکت خود گفتند:حدود چهار سال از شروع فعالیت شرکت در شهرک صنعتی شماره ۳ اهواز می گذرد و عمده فعالیتمان در صنعت نفت و حفاری می باشد.شرکت ما یک شرکت دانش بنیان بوده و با عضویت در پارک علم و فناوری استان خوزستان،درحدود ۲۵ نفر را به صورت مستقیم و ۶۵ نفر را به صورت غیر مستقیم مشغول به کار کرده ایم.

ایشان در خصوص اهداف شرکت اظهار داشت:شرکت را با هدف بالابردن کیفیت تعمیرات در صنایع نفت و حفاری تاسیس نموده و در این مسیر تاکنون موفقیتهای قابل ملاحضه ای را کسب کرده که از آن قبیل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی آچارهای هوا

-پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی لوپ تاپ درایو

-پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی سیستم هیدرولیک و جکینگ دستگاه حفاری مورب بر روی دکل دریایی

-پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی کمپرسور هوا

و چندین و چند پروژه مهم دیگر

IMG-20161225-WA0011

مدیرعامل شرکت نوین مکانیک در خصوص ساخت و تامین تجهیزات صنعت نفت و حفاری گفت:هم اکنون توان ساخت و تامین حدود ۱۰ عدداز تجهیزات سبک دکل های حفاری و ۸۰۰ قطعه ریز صنعت نفت و حفاری را داریم و در حال تامین قطعات ۳عدد تجهیز سنگین این صنعت عظیم نیز هستیم.

مهندس شیرالی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به استقبال مسؤلین شرکتهای صنعتی و حمایت مدیران کشوری و استانی از شرکتهای دانش بنیان و صنعتی،بیان داشت:ما به حمایت مسؤلان نیازمندیم،زیرا منابع مالی ما محدود بوده و نیاز به حضور سرمایه گذار داریم.باید توان استان خوزستان نادیده گرفته نشودو اولویت پذیرش با شرکتهای داخل استان خوزستان باشد.بخاطر اینکه توانمندی جوانان استان بسیار بالاست.در خصوص اعطای تسهیلات نیز به شرکتهای خارج از استان اهمیت بیشتری داده می شود.

ایشان در بخش پایانی عرایض خود گفتند:باید بسته های تشویقی برای فعالین اقتصادی در نظر گرفته شود.تا با این حمایتهای مثبت،کیفیت کار خود را بالا و بالاتر برده و کمافی سابق از خروج مقادیر قابل ملاحضه ارز از کشور جلوگیری شود.

*تصاویر بازدید مسؤلان از غرفه شرکت نوین مکانیک و مدیر عامل آن شرکت آقای مهندس مجتبی شیرالی در نمایشگاه صنعت حفاری:

IMG-20161225-WA0014IMG-20161225-WA0012

*تصاویر برخی از فعالیتهای شرکت نوین مکانیک در ضمینه تعمیرات،ساخت و تامین کالای صنعت نفت و حفاری کشور:

IMG-20161225-WA0019IMG-20161225-WA0020IMG-20161225-WA0021

 1. طهماسبی گفت:

  سلام
  باید دست جوانان و سرمایه گذاران را گرفت و از آنان حمایت کرد.
  باید امثال مهندس شیرالی و دیگر نخبگان استان خوزستان را تجلیل کرد.
  درود بر غیرت و شرفتان

 2. دلفی گفت:

  سلام علیکم
  درود و سپاس از مهندس شیرالی
  صنعت نفت و حفاری نیاز به بومی سازی دارد.باید از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد.باید قدر پتانسیل انسانی ماهر و توانمند را دانست.

 3. علی محمدی گفت:

  جناب مهندس شیرالی عزیز
  درود بر شما که باعث افتخار و سربلندی استان خوزستان و ایران اسلامی هستید.
  لازم است که مسؤلین استانی و کشوری از شما حمایت کنند.
  باید قدر داشته هایمان را بدانیم