ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲ , تیر, ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۰:۱۱
کد مطلب : 13544

نامه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان اهواز به دادگستری استان خوزستان بجهت ورود به موضوع انتخابات شورای کلانشهر اهواز و بررسی مسائل پیدا و پنهان برگزاری و شمارش آراء این انتخابات

به گزارش پایگاه خبری اهوازخبر،شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان اهواز،طی نامه ای خواستار ورود نهادهای نظارتی و قضایی به موضوع […]

به گزارش پایگاه خبری اهوازخبر،شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان اهواز،طی نامه ای خواستار ورود نهادهای نظارتی و قضایی به موضوع انتخابات شورای کلانشهر اهواز و بررسی مسائل پیدا و پنهان برگزاری و شمارش آراء این انتخابات را نمود.

متن نامه بدین شرح می باشد:

ریاست محترم کل دادگستری استان خوزستان

باسلام
احتراما همانگونه که استحضار دارید قوه قضائیه آخرین ملجاء برای تظلم خواهی اشخاص حقیقی و حقوقی است.
بنا به فرموده ی ریاست محترم قوه قضائیه:
«مردم همچنان علیرغم تلاش هایی که انجام شده است، در مورد عدالت نگران هستند و خواهان این هستند که عدالت را بیشتر ببینند.»
«چه کنیم عدالت اجرایی شود و مردم احساس اجرای عدالت کنند. من نمیگویم اجرای عدالت مساوی با اجرای قانون است ولی اگر میخواهیم در مورد اصلی تفاهم کنیم، اجرای قانون است.»
«مساله اجرای قانون را باید جدی گرفت. کشور ما کشوری است که هر روز یک جریانی میآید ما باید بر اجرای قانون توافق کنیم. تاکید بنده هم بر اجرای قانون خواهد بود.»

و اما بعد…
وضعیت فعلی انتخابات شورای کلانشهر اهواز و زمانبر شدن اعلام نتایج آن به یک چالش جدی برای استان خوزستان بدل گردیده است.تاخیر در اعلام نتایج انتخابات شورای شهر اهواز ،از دو مسئله خارج نیست؛یا ناکارآمدی مسئولین وجود دارد و یا آنکه قصد و غرضی در پشت این ماجراست که در هر دو صورت ورود دستگاه قضا،بعنوان مدعی العموم،به ماجرا را ضروری کرده است.
هم اینک و پس از ۵ دوره برگزاری انتخابات شورای شهر و تجربه دوره‌های مختلف انتخابات مجلس و خبرگان، هیچ گونه عذر و بهانه‌ای جهت تاخیر در اعلام نتایج با وجود آنکه‌، تمام شهرهای بزرگتر از اهواز از جمله تهران اصفهان مشهد اعلام شده است بجا نمی گذارد..
در این دوره تمام امید مردم و جناح‌های سیاسی به برگزاری الکترونیکی انتخابات بود که روز انتخابات با بروز برخی اخلال‌ها، بی‌نظمی‌ها و بی‌تدبیری‌ها، به صورت دستی و ترکیبی شاهد آن بودیم که علاوه بر بازگردانی شائبه‌های دوره گذشته، بی‌تدبیری مسئولان دولتی را به نمایش گذاشت.
ناگفته نماند که پیش از انتخابات و بنابر گزارشات رسیده و برخی نقل و قول های مردمی، شائبه برخی لابی بازی‌ها برای تایید صلاحیت دقیقه نودی برخی و سپس خرید و فروش رای در روز انتخابات و تخلفاتی از قبیل درج ننمودن لیست اسامی همه ی کاندیداها در حوزه های انتخاباتی و خرید علنی رأی و مشکلات احتمالا عمدی در اجرای الکترونیکی انتخابات و عدم بکارگیری دستگاههای الکترونیکی اخذ رأی در شعب با هدف اخذ آراء دستی در روز برگزاری انتخابات،و همچنین شایعاتی مبنی بر مخدوش بودن بعضی از صورتجلسات نهایی شمارش آراء ، سلامت انتخابات را به خطر انداخت که اکنون نیز تاخیر در اعلام نتایج،ناتوانی و سومدیریت مسئولین استانی وشهرستانی در اجرای تماماً قانونی انتخابات را به ذهن متبادر می‌کند.
مسلما شهد شیرین عدالتخواهی موقعی زیر دندان پناهجویان به قوه محترم قضائیه مزه می کند که متخلفین و مسببین خاطی در موضوع و روند انتخابات شورای کلانشهر اهواز بر اساس قانون محاکمه شوند و هیچگونه اِعمال نفوذ و فشاری صورت نگیرد.
از دستگاه محترم قضا و دادگستری و دادستانی استان خوزستان بعنوان مدعی العموم و همچنین ازهیأت نظارت بر انتخابات شورای شهرهای استان خوزستان،انتظار داریم بجهت جلوگیری از تضییع حقوق کاندیداهای شورای شهر اهواز و به ثمر رسانیدن حضور پرشور مردم و تبلور انتخاباتی سالم و به دور از شائبه،به این مسئله ورود نموده و در راستای احقاق حقوق عامه با متخلفین و مسببین این موضوع مهم که پیشرف و توسعه کلانشهر اهواز را تحت الشعاع قرار می دهد و با مخدوش کنندگان احتمالی صورت‌جلسات،بجهت جلوگیری از ورود افراد متخلف و یا متقلب به شورای شهر اهواز، و همچنین با عوامل اجرایی و مسئولین اهمال کار در برگزاری انتخابات،برخورد قانونی را انجام دهد.

    شورای ائتلاف نیروهای 
     انقلاب اسلامی اهواز

رونوشت:
نماینده محترم ولی فقیه در استان خوزستان
ریاست محترم شورای تأمین استان خوزستان
دادستان محترم استان خوزستان
ریاست محترم هیأت نظارت بر انتخابات شورای شهروروستا استان خوزستان