ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۹ , بهمن, ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۳:۳۱
کد مطلب : 12654

مسعود شیرالی؛شانس اصلی انتخابات حوزه رامهرمز و رامشیر،این روزها محبوبیت ویژه در میان مردمان منطقه رامهرمز و رامشیر پیدا کرده است

⭕مسعود شیرالی کاندیدای مجلس شورای اسلامی از رامهرمز و رامشیر اهوازخبر؛فرزند حوزه رامهرمز برای رامهرمز و رامشیر رامهرمزو رامشیر، شهرهای […]

⭕مسعود شیرالی کاندیدای مجلس شورای اسلامی از رامهرمز و رامشیر

اهوازخبر؛فرزند حوزه رامهرمز برای رامهرمز و رامشیر
رامهرمزو رامشیر، شهرهای باستانی، مبداء و ماخذ ایلامیان و ساسانیان، ساتراپ نشین دوران هخامنشیان، مهد تل برمی اولین مرکز مجتمع پزشکی جهان، مردمان شهید پرور که بعد از انقلاب در مواقع حساس برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سنگ تمام نهادن.این روزها حال خوشی ندارد، زیرا فرزندانشان که نگهبانان او بودند، او را پاس نداشتند.
در طول ۴ دهه از انقلاب اسلامی، متاسفانه جریان های خاص مانع از رهسپاری نماینده ای واقعی به مجلس شورای اسلامی شد، و هر از گاه نمایندگانی که به مجلس می رفتند، توان طراحی و یا استفاده از توانایی های بالقوه رامهرمز و رامشیر را نداشتند زیرا این توانایی تنها در سایه تخصص و برنامه و شناخت لازم از تاریخ شفاهی و مکتوب حوزه رامهرمز میسر است.
مسعود شیرالی را به عنوان فرزند برومند رامهرمز جهت کاندیداتوری حوزه رامهرمز رامشیر باید به مردم معرفی کرد. زیرا مسعود شیرالی معلم و استاد سال های متمادی، آگاه به تاریخ شهرستان رامهرمز و رامشیر، با سواد لازم، دردکشیده این شهرستان مظلوم، برنامه محور،با توان بالای لابی کشوری، مشتاق به بهرزوی و پیشرفت رامهرمز است.
او بیش از آنکه رامهرمزی باشد، معلم و استاد است، کار او تربیت و آموزش است. در سایه توانایی بالای برنامه ریزی و مدیریت، با برنامه های مدونی که دارد، امیدوار است بتواند قدمی توسعه محور اما بلند برای بهروزی این شهر بردارد.
به همت مدیران قدرتمند رامهرمز و رامشیری در سطح استان و کشور، مسعود شیرالی می تواند با مشاوره از نخبگان این شهر نقشی هماهنگ کنند در نوک پیکان حوزه رامهرمز ایجاد کند. آنچه بسیاری از آن غافل بودند او می تواند با مشاوره از نخبگان و مدیران ارشد رامهرمزی و رامشیری و سرمایه گذاران در این شهرها هم از مسئله کشاورزی و هم صنعتی و فرهنگی و باستانی جهت اشتغال سود جوید.
و همه اینها میسر است زیرا مسعود شیرالی یک معلم و استاد برنامه محور است، در این آب و خاک بالیده است، آنچه موطن اوست و خون او و زبان او رامهرمزی است، پس نسبت به بسیاری ارجحیت دارد برای راهیابی به مجلس به عنوان نماینده شهرش و به عنوان فرزندی برومند جهت پیش برد عمران و آبادانی در رامهرمز و رامشیر.

🔴رامهرمز؛

دهخدا در لغتنامه اش ذیل واژه ی رامهرمز آورده‌است: رامهرمز شهری از بناهای هرمز پادشاه ساسانی است در حوالی شوشتر، که در قدیم به آن «سمنگان» می‌گفته‌اند که آن را ساده کرده، رامز و رومز و منسوب به آن جا را رومزی می‌گویند. چون هرمز پادشاه وقت را آشفتگی در دماغ پدید آمد او را از مقر سلطنتی خود استخر بدان شهر آوردند و در آنجا شفا یافت پس آنجا را رام هرمز گفتند.
ابن البشار می‌گوید: رامهرمز قصبه بزرگی است و بازارهای بسیار و پر نعمت دارد. مسجد جامع زیبایی دارد که در گرد آن بازارهای آبادی برپا بوده و از عضد الدوله دیلمی است.
گور هرمز ساسانی، تل برمی، سد جره: بقایای مهم‌ترین سازه آبی تاریخی رامهرمز بوده که قدمت آن به دوره ساسانیان می‌رسد، عمارت صمیمی در منطقه کیمه رامهرمز، غار صیدون کبوتری، قلعه داودختر (واقع در پاچکوه)، قلعه امیر مجاهد، قلعه یزدگرد، شهر مختارک، تل گارا در بنه قیطاس تل قبری در بنه قیطاس، تشکوه رامهرمز (کوه آتشین)، چشمه‌های قیر ماماتین (خون اژدها) یا دره قیر، کنارستان سیفرج روستای بنه کاعلیخان (ابوذر) و تل گِصِر از بناها و شکوه فرهنگی تاریخی این شهر دیرینه است که متاسفانه قدر داشته هایش توسط نمایندگانش نادیده گرفته شده است.
گنجینه جوبجی که در سال ۱۳۸۸ در رامهرمز کشف شد، از بی نظیرترین کشفیات تاریخی جهان است که نشان دهنده اوج پیشرفت صنعت جواهرسازی در این شهر بوده است.
رامهرمز را نه آثار با شکوه فرهنگی تاریخی اش بلکه مردمان هنرمند و شجاعش که از طوایف بختیاری و بهمئی و عرب تشکیل شده است، جهانیان می شناسند.

🔴رامشیر؛

شهر رامشیر شهر دلیران دلیران ،روشنفکران ،بزرگان و سلحشوران است. انسانهایی پاک با سوابق باستانی بزرگ و ریشه دار.
مردمانی با اصالت و دردآشنا که با صداقتشان همیشه برای ایران سنگ تمام گذاشتن و حافظان واقعی این خطه هستند.
مردمانی که بعد از انقلاب شهید پرور بودن و همیشه سنگ تمام گذاشتن.
چه نخبگانی از این خطه به جهان معرفی شد.مردمان رامشیر همیشه دنبال مسوولان و نمایندگان با صداقت و برنامه محور مانند مسعود شیرالی بودن.
مهر،صداقت و برنامه محوری مسعود شیرالی عجیب بر دل مردمان با صفای رامهرمز و رامشیر افتاد است.
امید است این دوره با یک انتخاب مناسب،فصل جدید در توسعه و شکوفایی حوزه ی رامهرمز و رامشیر باشیم.