ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , بهمن, ۱۳۹۸ | ۲۱:۱۵:۵۴
کد مطلب : 12662

مسعود شیرالی؛توانا و با برنامه،مردی از مناطق محروم رامهرمز و رامشیر

اهوازخبر؛مسعود شیرالی، فرزند برومند رامهرمز، فرزند زمین های خاکی، کوچه های پر پیچ و خم، فرزند آب رودخانه اعلی، دهیور، […]

اهوازخبر؛مسعود شیرالی، فرزند برومند رامهرمز، فرزند زمین های خاکی، کوچه های پر پیچ و خم، فرزند آب رودخانه اعلی، دهیور، فرزند رامشیر همیشه خروشان، پرورش یافته دامان رامهرمز، بزرگ شده و معلم فرزندان رامهرمز و رامشیر.
این روزها، در بین کاندیداها، رقابتی مثال زدنی است، اما مسعود شیرالی فارق از رقابت، در اندیشه های شهر باستانی رامهرمز، در سایه دیوارهای کاه گلی تکیه داده، در اندیشه بهروزی زادگاهش رامهرمز و رامشیر است.

حوزه رامهرمز که این روزها حال خوشی ندارد، نه از سرنوشت خستگی هایش، نه از فرزندانی که از او عبور کردند، به فکر او نبودند، تیمارش نکردند و تک و تنها رهایش کردند.
شهری که بیش از هر شهر دیگر افتخار آمیز است، از میراث ماندگار باستانی و فرهنگی گرفته تا موطن سردار سپاه اسلام، سلمان فارسی و امامزاده هایی که هر کدام جزوی جدا نشدنی از تاریخ شفاهی این شهر و شهرهای اطراف است.

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق
ثبت است بر جریده عالم دوام ما

رامهرمز و رامشیر، سه دهه ی بیمار گونه و سکون را رد کرده است، و اینکه در چهارمین دهه ی انقلاب، سخت محتاج یاری فرزندانش است، به این گونه خاک زرخیز رامهرمز و رامشیر، از مردمش می خواهد فرزندی برومند را به مجلس شورای اسلامی رهسپار کند. فرزندی که بتواند اندک حق آب و زندگی و هوا را به این شهر باز گرداند.
شهرهایی که هر روزه شاهد هجرت مردمش به شهرهای بزرگ است، هر روزه شاهد پایین آمدن سطح آب رودخانه، از دست دادن زمین های کشاورزی است.
رامهرمز و رامشیر این روزها حسرت تل برمی و گنج ها و میراث فرهنگی اش را می خورد، و از نمایندگانش سوال می کند، در طول ۴ دهه برای این شهر چه کرده اید؟ کدام کار بنیادی را انجام دادید؟ چگونه جلوی مهاجرت مردم را نه تنها نگرفتید، بلکه عامل بیشتر شدن مهاجرت شده اید! و چگونه با رانت ها و اهرم های قدرت مجددا وارد معرکه انتخابات شده اید؟
رامهرمز و رامشیر از مردمش می خواهد به فرزندی از جنس علم ودانش رای دهد، بگذاریم یک بار هم که شده، از ضعیف ترین و زخمی ترین طبقه، یعنی معلمین و اساتید نماینده ای انتخاب شود، تا شاید این جریان قهقرایی ساکن شده و به جریانی معکوس تبدیل شود.
رامهرمز ، رامشیر و مسعود شیرالی از مردم شهرشان می خواهد که در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه شرکتی پر شور داشته تا بر همه ی دشمنان اسلام و ایران اثبات شود که ما هرگز تسلیم نمی شویم زیرا از نسل شهیدانیم.