ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , بهمن, ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۳:۰۷
کد مطلب : 13665

مسئول امور بانوان جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی استان خوزستان، با صدور بیانیه ای یوم الله ۲۲ بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی‌ ایران را گرامی داشتند

به گزارش پایگاه خبری “اهوازخبر”، سرکار خانم نظرپور؛مسئول امور بانوان جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی استان خوزستان، با صدور بیانیه ای […]

به گزارش پایگاه خبری “اهوازخبر”، سرکار خانم نظرپور؛مسئول امور بانوان جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی استان خوزستان، با صدور بیانیه ای یوم الله ۲۲ بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی‌ ایران را گرامی داشتند.

در متن بیانیه آمده است:

دهه ی فجر و ۲۲ بهمن هر سال برای ما یاد آور روزهای سال ۱۳۵۷ است. در آن سال ها مردم همگی با هم متحد شدند و انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساندند.
 
مردان و زنان و کودکان همه در کنار هم ایستادند و روی خواسته ی خود پا فشاری کردند، در خیابان ها گلوله بود که به طرف مردم شلیک می شد اما مردم از گلوله نمی ترسیدند و خودشان را برای هر اتفاقی آماده کرده بودند.
 
نه بستن فرودگاه ها از باز گشت امام خمینی (ره) جلوگیری کرد و نه کشتار، از به خیابان آمدن مردم، همین مقاومت مردم بود که حکومت پهلوی را به زانو در آورد و باعث سقوط آن شد.
 
در همین روزها بود که مردم ایران با رهبری امام خمینی (ره) به تبعیت از امام مظلومان سید الشهدا برای بر پایی عدالت جنگیدند و به پیروزی رسیدند. الگوی آنان امام حسین (ع) بود که در راه خدا از هیچ چیز دریغ نکرد و در تاریخ ماندگار شد.
در استانه اوج گیری انقلاب امام شرکت زنان را واجب اعلام کرد وقتی موافقت پدر و شوهر را لازم ندانستند می توان نتیجه گرفت از این مسئله زنان به عنوان نیمی موثر از جامعه نقش داشتند .چه بسا که اگر زنان حضور نمی داشتند انقلابی با ان وسعت و عظمت شکل نمی گرفت . دختران ،همسران، مادران اینده چشم انداز های خود را به گونه ای ترسیم کنید که همراه با ظرافت زنانه بتوانید پر قدرت کنار برادران خود بایستید .به عنوان زن بودن نگذارید جلوی شما را بگیرند .مادران، شما وظیفه تربیت دخترانی را دارید که به ظرافت گل و به برندگی تیغ باشند .زبان شما سلاح شماست .بهم بپیوندید و جامعه ای زیبا را با نقش پرنگ تری از زنان در هر زمینه ای ایجاد کنید . جامعه منو شما هستیم مگر غیر از این است ؟
مادران قلب خانواده هستند ما می توانیم هم زن هم فعال در هر زمینه اجتماعی باشیم .زمان ان رسیده که برادران ما بدانند یک زن می تواند هم قدم با انها فعالیت کند. مشارکت ۲۳ هزار امدادگر و ۲۳۰۰ پزشک زن در جبهه ها ی دفاع مقدس افتخار مقاومت شیر زنان ماست، زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و سهم زنان در تحولات جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست انقلاب اسلامی جایگاه و منزلت زنان را اعتلا بخشید و دامنه ی مشارکت انها را گسترش داد . دیدگاه رهبر معظم رهبری که فرمود زنان جایگاه محوری داشته اند اگر زنان در حرکت های اجتماعی یک ملتی حضور نداشته باشند ان حرکت به جایی نخواهد رسید .شخصیت والای زن هنوز ان طور که باید در جامعه ترسیم نشده است وضعیت کنونی زنان مسلمان را به رغم توسعه حضور اجتماعی دارای حد متوسطی از پیشرفت است زنان ایرانی هنوز در اول راه پیشرفت قرار دارند .

طبق فرمایش مقام معظم رهبری جوانان انقلاب عظیم و پایدار و درخشانی که شما به توفیق الهی باید گام بزرگ دوم را در ان پیش برد ان را بردارید .با همت و هشیاری و سرعت عمل و ابتکار شما جوانان دنباله این مسیر طی می شود . مدیران جوان کار گزاران جوان اندیشمندان جوان فعالان جوان در همه ی میدان های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین المللی و نیز عرصه های دین و اخلاق و معنویت و عدالت باید شانه های خود را زیر بار مسئولیت دهند . از تجربه ها و عبرت های گذشته بهره گیرند . ایران عزیز را الگوی کامل نظام نظام پیشرفته اسلامی بدانند و بسازند .زنان در جایگاه نیمی از جامعه ی بشری ، همواره نقش سرنوشت سازی در تحولات سیاسی – اجتماعی داشته اند ؛ اما نقش زنان در فرایند انقلاب اسلامی ، همانند حکایت انقلاب از نوع و جنس دیگری است . زنان مسلمان با گزینش فرهنگ غنی اسلامی در مقابل فرهنگ غربی ، پایه گذار جنبشی نوین در عصر انحطاط اخلاقی شدند . موضوع و هدف کلی پژوهش حاضر ، تحلیل بررسی جایگاه زنان در شکل گیری انقلاب اسلامی و تداوم آن می باشد ؛ که برای رسیدن به آن از روش کتابخانه ای استفاده شده است . بررسی ها حاکی از آن است که زنان با پذیرش اسلام سیاسی ، به عناصر انقلابی و مبارزاتی تبدیل شدند . مردان بزرگی که در سال های سیاه خفقان ، درتدارک انقلاب بزرگ بودند ، یقینا بدون همراهی زنانشان ، توانایی به انجام رساندن آن امور را نداشتند . در سال های ۵۶ و ۵۷ که زمان اوج گیری انقلاب اسلامی بود ، حضور زنان انقلابی با ظاهر کاملا اسلامی ، بیش از هر چیز توجه ناظران سیاسی را به خود جلب می کرد . با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ، تحولات عمیق و بنیادین در عرصه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی کشور به وجود آمد که یکی از آن ها حضور فعال زنان در انقلاب و بالا رفتن منزلت زن در ایفای نقش سیاسی و مشارکت آنان در همه امور کشور و افزایش چشمگیر تعداد دختران دانش آموز و دانشجو و زنان معلم و استاد و مشاغل در سطوح مختلف اعم از قانونگذاری ، اجرایی و سایر پست های حساس کشور ، می باشد.

شهره نظرپور؛ مسئول امور بانوان جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی استان خوزستان