ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مرداد, ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۰:۲۱
کد مطلب : 12983
سید کریم حسینی؛نماینده مردم اهواز،کارون،باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی:

متاسفانه از برخی مدیران در استان اخباری رسیده است که اقدام به گزینش نیروهای غیربومی می کنند!/اولویت اشتغال،تامین فرصتهای شغلی برای جوانان استان است و تا زمانی که استان با بیکاری نیروی جوان خود مواجه است بومی گزینی باید در اولویت باشد

به گزارش اهوازخبر،سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز،کارون،باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از نخستین روز فعالیت […]

به گزارش اهوازخبر،سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز،کارون،باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از نخستین روز فعالیت مجلس یازدهم پیگیر مساله اشتغال در استان بودیم و علاوه بر نظارت،  از مسئولان پاسخ خواستیم  و با قاطعیت و  جدیت ، بومی گزینی در استان را مطرح کردیم.
وی گفت: اولویت اشتغال تامین فرصتهای شغلی برای جوانان استان است و تا زمانی که استان با بیکاری نیروی جوان خود مواجه است بومی گزینی باید در اولویت باشد.
حسینی ادامه داد: هم در نطق مجلس و هم در عمل پیگیر این امر هستیم اما متاسفانه از برخی مدیران در استان اخباری رسیده است که اقدام به گزینش نیروهای غیربومی می کنند و  به محض اطمینان  از  صحت این اخبار، این تخلف به وزارت مربوطه منعکس می شود.
ایشان با بیان اینکه بکارگیری مدیران غیربومی از دلایل گزینش نیروهای غیربومی در شرکت های استان است، افزود: در یکی از شرکت های استان قرار است  مدیران میانی غیربومی  بکار گرفته شوند  که این امر  خط قرمز مجمع نمایندگان استان است و در صورت اقدام، علاوه بررسانه ای کردن آن، مانع تحقق این امر می شویم.
نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی اضافه کرد: متاسفانه اولویت کاری مدیران عامل شاغل در استان عملا گزینش نیروی غیر بومی است که نشست هایی با مسوولان داشتیم تا از این کارها اجتناب کنند.
دکتر حسینی تاکید کرد: شرکت هایی که در استان فعالیت دارند چه سهامی خاص و چه سهامی عام باید از مدیران و هیات مدیره بومی استفاده کنند.
رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: در آزمون های استخدامی  نیز برای اینکه شرایط برای جوانان بومی  استان مهیا شود، برعملکرد دستگاه ها  نظارت می کنیم  و  نمایندگان مجلس باید در جریان استخدام ها قرار گیرند لذا ما  از اختیارات قانونی خود برای بومی‌گزینی استفاده می کنیم.