ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲ , آذر, ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۶:۰۸
کد مطلب : 9522
استاندار خوزستان تاکید کرد؛

لزوم کمک شرکت‌های بزرگ خوزستان به بخش‌های آموزش و ورزش استان

لزوم کمک شرکت‌های بزرگ خوزستان به بخش‌های آموزش و ورزش استان

به گزارش اهوازخبر،غلامرضا شریعتی ظهر امروز در جلسه شورای مشترک آموزش و پرورش و ورزش و جوانان با بیان اینکه دو زبانه بودن یکی از دلایل افت تحصیلی دانش‌آموزان در سطح استان است اظهار کرد: به منظور حل این مشکل تحصیل در دوره پیش دبستانی اجباری اعلام شد و برای مناطق محروم که توانایی حمایت از فرزندان خود در مقاطع پیش دبستانی را نداشتند نیز برنامه‌هایی صورت گرفت.

وی افزود: به منظور حمایت از خانواده‌های ساکن در مناطق محروم برای حضور فرزندانشان در مقطع پیش دبستانی اعتباری به میزان ۱۳۰ میلیارد ریال تخصیص داده شد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: از میزان مبلغ ذکر شده، ۶۰ میلیارد ریال از جانب وزارت آموزش و پرورش و مبلغ باقی‌مانده به میزان ۷۰ میلیارد ریال نیز از منابع درون استانی تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برخی از دانش‌آموزان به دلیل عدم توانایی مالی در کلاس‌های کنکور شرکت نمی‌کنند تصریح کرد: مشکلات مالی باعث شده است که این دانش‌آموزان نتوانند در این کلاس‌ها شرکت کرده و از این‌رو نمی‌توانند در کنکور ظرفیت‌ها و استعدادهای خود را به خوبی به نمایش بگذارند.

شریعتی با بیان اینکه برنامه‌هایی صورت گرفته است ادامه داد: برای برگزاری این کلاس‌ها هزینه‌ای ۱۰ میلیارد ریالی در نظر گرفته شده است که ۷۰ میلیارد ان را وزارت آموزش و پرورش و ۵۰ میلیارد آن نیز از درون استان تامین خواهد شد.

وی با اشاره به نیازهای بخش ورزش در استان خاطرنشان کرد: برای این بخش نیز ۲۰ میلیارد ریال هزینه نیاز است و استانداری مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از میزان ۱۴۰ میلیارد ریال را در این سه بخش ذکر شده پرداخت خواهد کرد.

استاندار خوزستان در پایان با اشاره به اینکه برخی از نهادها و دستگاه‌ها نیز می‌توانند از داشته‌های خود به طور مستقیم در جهت کمک به این بخش‌ها استفاده کنند گفت: ۱۱۰ میلیارد ریال باقی اعتباری است که در این سه بخش در استان نیاز است و باید شرکت‌های بزرگ موجود در استان از جمله نفت، آب و برق، منطقه ویژه پتورشیمی و… آن‌را تامین کنند.