ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۵:۲۷
کد مطلب : 10993

فوری//آیا خبرهای خوشی برای نیروهای قراردادی و ارکان ثالث وزارت نفت در راه است؟/ظرفیت مطلوبی است که در شرایطی که امکان برآورده کردن آن به‌وجود بیاید اجرایی می شود!

فوری//آیا خبرهای خوشی برای نیروهای قراردادی و ارکان ثالث وزارت نفت در راه است؟/ظرفیت مطلوبی است که در شرایطی که امکان برآورده کردن آن به‌وجود بیاید اجرایی می شود!

به گزارش اهوازخبر،محسن دلاويز مشاور اجتماعی و منابع انسانی وزیر نفت گفت: مهندس زنگنه از دی‎ماه پارسال کمیته ای را برای ساماندهی وضع حقوق و مزایای همکاران قرارداد مدت موقت و ارکان ثالث تشکیل داده اند، کمیته یادشده به ریاست نصرت رحیمی، رئیس هیئت رئیسه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت، معاون محترم منابع انسانی، مدیران منابع انسانی چهار شرکت اصلی وزارت نفت و اینجانب در حال بررسی و ارائه نظر کارشناسی برای حل این مهم هستند.

دلاویز ادامه داد: تاکنون بررسی‎ها نتایج خوبی داشته است، پرداخت کمک معیشت به برخی همکاران در پایان سال ۹۵ از پیشنهادهای خوب این کمیته بود.

وی گفت : درباره نیروهای ارکان ثالث که دوشادوش دیگر همکاران در حال تلاش برای اعتلای صنعت نفت هستند تصمیم گرفته شد که به پیمانکاران پیشنهاد انجام طرح طبقه بندی مشاغل را ارائه دهیم و پیمانکاران به‎طور مستقیم با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعامل داشته باشند و نسبت به تصویب این مهم اقدام کنند.

مشاور اجتماعی و منابع انسانی وزیر نفت افزود: ان‎شاء الله اگر این اقدام اجرایی شود حدود ٢٠ درصد به غیر از افزایش سالانه دستمزدهای ابلاغی وزارت کار به حقوق و مزایای این کارکنان افزوده خواهد شد و گام بلندی در راستای بهبود وضع معیشتی این قشر زحمت کش برداشته خواهد شد.

دلاویز ادامه داد: از طرفی به‎زودی مجوز استخدام ٢٥٠٠ نفر در صنعت نفت اخذ می شود و بناست که نصف این سهمیه از همین نیروهای توانمند قراردادی باشد و بقیه از دانشگاه‎های معتبر و دانشکده نفت تامین خواهد شد.

مشاور اجتماعی و منابع انسانی وزیر نفت در مورد اجرای ماده ۱۰ نیز گفت : اگر تلاش و تدبیر آقای زنگنه نبود ماده ١٠ ابلاغ نمی شد، واگر بخش‎هایی به دلیل محدودیت‎های منابع مالی به طور کامل انجام نشده است نباید ما را از اصل موضوع غافل کند، ماده ١٠ ظرفیت مطلوبی است که در شرایطی که امکان برآورده کردن آن به‌وجود بیاید اجرایی می شود.