ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۳:۳۶
کد مطلب : 11916
دکتر عباس ایاران:

عاشورایی بودن تنها راه توسعه کشور

عاشورایی بودن تنها راه توسعه کشور

IMG_20180421_085527

اهوازخبر؛زمانه عجیبی است !!!در این زمانه که جوانان دهه هفتادی عاشورایی به دنبال شهادت هستند اما عده ای له له زنان  برای دنیا.

عاشورایی بودن ، عاشورایی رفتار کردن ،  عاشورایی فکر کردن و عاشورایی انتخاب کردن تنها راه توسعه در تمام عرصه های کشور خواهد بود که لیاقت و شهامت میخواد.

برخلاف تصور امریکایی‌ها، اروپایی‌ها، صهیونیست‌ها و جریان ضد انقلاب که می‌پندارند با گذر زمان و پایان یافتن عمر نیروهای نسل اول انقلاب، دوران انقلابی‌گری و عاشورایی در ایران خاتمه می‌یابد؛ جوانان و نوجوانان ولایی و انقلابی امروز، ثابت کرده‌اند که تداوم‌بخش راه انقلاب و عاشورا خواهند بود.

‏‏عاشورا با ذره ذره وجودش به ما آموخت  که توسعه حقیقی و حقیقت توسعه را در آسمان باید جست نه زمین

عاشورا به ما می‌گوید آسمانی باش و از بالا به توسعه نگاه کن، تا زمانی که بسته و زنجیر خاکی، دستیابی به توسعه توسط شما  امکان ندارد. عاشورا ترسیم کننده استراتژی توسعه است، عاشورا خود توسعه است.

عاشورا، تعریف توسعه و راه دستیابی به آنست.

عاشورا می‌گوید توسعه یعنی از خود رستن و به خدا پیوستن و حرکت در راه قربة إلی الله  ، و طریق آن چیزی جز سجده با ذره ذره وجود نیست، و سجده بر تربت کربلا تذکری بر حقیقت سجده و سجده حقیقی است.‏

‏‏گوهر و حقیقت عاشورا عشق است، آنهم عشق به خدا.

با توجه به این نکته است که مفهوم صحیح و عمیق «‏‏کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا‏‏» درک می‌شود. کسی که سینه‌اش کانون عشق الهی است هر روز و هر لحظه برایش عاشورا و هر زمین و نقطه‌ای برایش کربلا است، چرا که او پیوسته در حال پشت‌پا زدن به مظاهر فریبنده دنیا و رویکرد به قبله حقیقی است.‏

‏‏شاخص اصلی جامعه توسعه‌یافته عاشورایی «حب الله» است که به دنبال آن توسعه در همه زمینه ها از جمله توسعه اقتصادی و اجتماعی … هست. اگر آتش این عشق الهی بر  سینه جامعه اسلامی شعله‌ور گردد، ما در تمامی صحنه‌های توسعه، پیشتاز‏ ‎خواهیم بود و الا اگر بخواهیم اسلام و ارزشهای  والای دینی را پلی برای دستیابی به دنیای پست و مقام قرار دهیم در واقع از مدار توسعه حقیقی خارج  و در دام توسعه غربی غلتیده‌ایم.

در صحنه عاشورا، کسانی حضور داشتند که اهل جهاد با نفس بودند و هیچ هوا و هوسی در انگیزه آنان دخیل و شریک نبود. از همین رو، بر جاذبه های مال، مقام، شهوت، عافیت و رفاه، ماندن و زیستن، نوشیدن و کامیاب شدن و … پیروز شدند.

 1. محمدی گفت:

  درود بر دکتر ایاران عزیز

 2. بیژن گفت:

  مطلب بسیار جالبی بود..تشکر

 3. جمال محمدی گفت:

  احسنت به دکتر ایاران خیلی عالی بود

 4. غلامرضا کمالی گفت:

  ضمن تشکر از برادر ایاران و با آرزوی الگو قراردادن نکات مطروحه توسط آحاد جامعه.