ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۹ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۶:۴۷
کد مطلب : 8432
امام جمعه موقت اهواز:

شناخت کربلا علت وقوع انقلاب اسلامی و راه صیانت از آن است/ محرم ماه نشاط انقلابی گری است

شناخت کربلا علت وقوع انقلاب اسلامی و راه صیانت از آن است/ محرم ماه نشاط انقلابی گری است

به گزارش اهوازخبر،حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهواز شعار علیه آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود نهی از منکر است، اظهار داشت: این بزرگ‌ترین نهی از منکر است چرا که مظهر امر به معروف و نهی از منکر حسین بن علی(ع) است که فرمود برای پاسداشت امر به معروف و نهی از منکر قیام می‌کنم.

وی با بیان اینکه باید امام حسین(ع) و راه ایشان را شناخت، گفت: در فضای مجازی کار به جایی رسیده که هزاران گروه با حمایت شیاطین تشکیل شده است تا مردم را از این راه منحرف کنند. ما باید این مکتب را بشناسیم چون دشمن از این راه کنکوب شده است.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: امام خامنه‎‌ای فرمودند که راه را درست تشخیص دهید و با دست خالی و دست تسلیم به سمت دشمن نروید و نیرنگ‌هایش را بشناسید. ایشان فرمود که مدعیان قدرت در جهان در منطقه غرب آسیا زمین گیر شده‌‍اند و دلیل زمین‌گیر شدن آنها اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه اسلام انقلابی یعنی ادامه دادن راه حسین(ع) است، عنوان کرد: باید علت وقوع انقلاب اسلامی را شناخت و شناخت این راه سبب بقای انقلاب می‌شود. علت وقوع انقلاب شناخت راه امام حسین(ع) است و فقط شناخت این راه می‌تواند انقلاب را حفظ کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی با بیان اینکه پیراهن مشکی عزا در ماه محرم به معنی زیر بیرق حسین(ع) بودن است، افزود: اشک‌ عزاداران در این ماه اشک اتصال به راه امام حسین(ع) است و برای همین مردم در انقلاب ۵۷ فریاد می‌زدند «خون حسین می‌جوشد، خمینی می‌خروشد.»

وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) فرمود که محرم و صفر ماه عزاداری مطلق نیست چون ماه نشاظ انقلابی گری با پیراهن سیاه است. در واقع این ماه، ماه عزای دشمن است چون آنها می‌بینند راه حسین(ع) هنوز ادامه دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: در کنفرانس هویت سیاسی شیعه که سال ۷۲ در تل آویو برگزار شد گفتند که این انقلاب خطری برای صهیونیسم و غرب است چون مردم با شناخت حسین(ع) قیام می‌کنند.