ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , آبان, ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۵:۴۱
کد مطلب : 11974

شمسایی پهلوان هفت خان آب و برق در دام خان هشتم …..بقلم؛فرهاد دارابی

شمسایی پهلوان هفت خان آب و برق در دام خان هشتم در حالی که بر نمایندگان خوزستان مبرهن است، گزینه […]

IMG-20181105-WA0010

IMG-20181105-WA0011
شمسایی پهلوان هفت خان آب و برق در دام خان هشتم

در حالی که بر نمایندگان خوزستان مبرهن است، گزینه ای اگر بجای شمسایی بیاید بدون شک از آنان نیست، و وزارت هرگز به خواسته آنان در این مورد تن نمی دهد، آیا بهترآن نیست، بر داشته های خود تکیه کنند و این دوره را به شمسایی اختصاص دهند تا داشته هایمان را اندکی حفظ شود بجای آنکه از ما گرفته شود؟
نمایندگان محترم خوزستان، مدیرعامل آب و برق خوزستان، باید یک روحیه قدرتمند و احاطه ای همه جانبه بر ارکان خود داشته باشد، در غیر اینصورت هر آینه، آنچه داشته ایم نیز ازدست خواهیم داد.
آب و برق خوزستان، سدها، نیروگاه ها، محیط زیست و زمین های زیرکشت را در بر می گیرد، شمسایی پس از دو دهه توانش بر این همه محیط شده است، با پشتیبانی مُبرم و تمام از او سعی کنیم از داشته هایمان حفاظت کنیم.
آنچه به چشم می آید بازی جدی نیست، بلکه یک پرش برای گرفتن یک کرسی است، که ظاهرش کوچک و راحت، اما در واقع بسیار سخت و حساس است. کرسی مدیریت آب و برق خوزستان، جایگاه یک مدیر قدرتمند و قوی ست. شمسایی دو دهه با قدرت بر این مَسند جای گرفت، او جزوی از میراث مدیریان با اقتدار خوزستان است، در حفظ شمسایی کوشش کنیم، دراین دوره بهترین کار همین است.
نمایندگان محترم خوزستان، در وضعیت فعلی دولت، بهترین و عاقلانه ترین کار حفظ داشته هاست، زیرا تغییر به هر قیمتی ممکن است مایه از دست دادن بسیاری از توانایی ها باشد. بخصوص در این دوره وانفسای دولت، که مشکلات معیشتی و درآمدی فراوان گلوی مدیران را گرفته است، و تحریم هم مضاف بر آن شده است، آنهم گزینه ی بزرگ و عظیم، مانند آب و برق که جزوی از مفاخر خوزستان و همسطح نفت است.
در این راستا، نمایندگان محترم سعی نکنند به وعده ها و وعیدهای گزینه های کوچک رو کنند، زیرا این خواسته مرکز نشینان قدرتمند در وزارت نیرو است.
شمسایی توانایی فوق العاده ای در درآمد زایی صنعتی داشت، صنعت آب و برق در خوزستان مرهون زحمات دو دهه اوست، درآمد زایی بدون احتیاج به مرکز، جزوی از تخصص بی چون و چرای شمسایی است. در این کار تخصص دارد و می توان گفت جزوی از توانایی های اوست.
بسیاری مدیران نیز، افسوس جریان های سودجو و منصب طلب برای دست آوردن جاه و مقام، دست به هر دست آویزی می زنند و این برای کسانی که شمسایی را خوب می شناسند، دردناک است.
و دیگر آنکه شمسایی چقدر حیف است، این پهلوان هفت خان مدیریت آب و برق خوزستان، با خیل شغالانی زیست که همواره وقتی به او لبخند می زدند، طناب دارش را در ذهن می بافتند. و جای بسی افسوس دارد، که در غروب این آفتاب سایه کوتوله های جاه طلب را چه بلند و دراز کرده است.
بقول اخوان ثالث:
پهلوان هفت خوان ، اکنون
.طعمه دام و دهان خوان هشتم بود
و می اندیشید
که نبایستی بگوید هیچ
.بسکه بیشرمانه و پست ست این تزویر
چشم را باید ببندد ، تا نبیند هیچ
بسکه زشت و نفرت انگیزست این تصویر.