ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱ , مرداد, ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۱:۲۵
کد مطلب : 12925
مدیر HSE شرکت ملی حفاری ایران:

شمار یونیت های ارایه دهنده خدمات ایمنی مقابله با گاز هیدروژن سولفید در شرکت افزایش یافت

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران از افزایش شمار یونیت […]

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت ملی حفاری ایران از افزایش شمار یونیت های ارایه دهنده خدمات ایمنی مقابله با گاز هیدروژن سولفید در این شرکت خبر داد.

به گزارش اهوازخبر و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سعید قربانی روز چهارشنبه (۲۵ تیرماه ۹۹) در توضیح بیشتر در این باره گفت: با ساخت و تجهیز یک دستگاه یونیت ارایه خدمات ایمنی مقابله با گاز هیدروژن سولفید توسط کارشناسان خدمات ایمنی گاز H2S این مدیریت ، شمار یونیت های موجود به ۱۳ دستگاه افزایش یافت.

وی با بیان اینکه یونیت مورد نظر با استفاده از امکانات داخلی ساخته، آزمایش و در حال ارایه خدمات تشخیص گازهای H2S و احتراقی در موقعیت عملیاتی دستگاه حفاری می باشد، افزود: ساخت این یونیت در داخل شرکت بیش از پانصد هزار دلار صرفه جویی ارزی به دنبال داشته است.

قربانی اظهار کرد: واحد خدمات ایمنی مقابله با گاز هیدروژن سولفید یکی از واحد های زیر مجموعه این مدیریت است که ارایه خدمات حفاظت از کارکنان در برابر گاز سمی H2S در مناطقی که این گاز سلامت آنان را تهدید می کند، بر عهده دارد.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران گفت: گاز هیدروزن سولفید گازي بسيار سمی، بي رنگ، قابل اشتعال ، با بوي آزار دهنده و سنگين تر از هوا می باشد که برای کارکنان، تجهیزات و محیط زیست پر خطر است.

وی افزود: یونیت ساخته شده قادر است انتشار و میزان گازهای سمی هیدروژن سولفید و گازهای هیدروکربنی قابل اشتعال را در نقاط پیرامونی و کانون دکل حفاری (که براساس ارزیابی ریسک تعیین می گردد) به صورت ۲۴ ساعته و برخط، پایش و اعلام نماید.

قربانی اظهار کرد: همچنین این یونیت می تواند با ذخیره و در دسترس قراردادن هوای تنفسی از طریق سیلندرها و شبکه انتقال هوای تنفسی از جان کارکنان دستگاه حفاری به خصوص کارکنان مستقر در سکوی حفاری و مخازن سیال حفاری محافظت کند.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست،شرکت ملی حفاری ایران گفت: هم ‌اکنون این یونیت بنا به درخواست شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در دستگاه حفاری ۵۵ فتح مستقر بر چاه ۱۲۰ بی بی حکیمه به کارگیری شده است.

وی یادآور شد: این سومین یونیت از این نوع است که با اتکا به دانش فنی کارکنان سختکوش واحد خدمات ایمنی مقابله با گاز هیدروژن سولفید با استفاده از امکانات و توانمندی های داخلی طراحی، آماده سازی، ساخت و در مدار عملیات قرار گرفته است.