ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , دی, ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۲:۲۵
کد مطلب : 12617
سخنی صریح با ائتلاف نیروهای انقلاب اهواز؛

شفافیت،صداقت و پاسخگوی خط مشی ائتلاف تا اعلام لیست نهایی باشد!

دومین مجامع بزرگ شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان های اهواز و کارون،باوی و حمیدیه برگزار شد. این شورای فراگیر […]

دومین مجامع بزرگ شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان های اهواز و کارون،باوی و حمیدیه برگزار شد.

این شورای فراگیر در در ابتدا در تهران و با حضور نیروهای انقلابی و جهادی و دریافت مجوز رسمی تشکیل شد. به منظور هماهنگی هرچه بیشتر در استان ها، این ائتلاف در تمام نقاط کشور شکل رسمی به خود گرفت و در جهت سازماندهی نیروها، شورای مرکزی استان خوزستان،‌ نسبت به تشکیل هیئت موسس در شهرستان ها اقدام کرد.
بعد از هم اندیشی های فراوان توسط هئیت موسس شهرستان اهواز اولین مجمع با حضور جمع کثیری از افراد متعهد،مومن،انقلابی و جهادی برگزار شد و در نهایت یک هیئت ۲۱ نفره،‌به عنوان شورای مرکزی ائتلاف شهرستان اهواز انتخاب شدند.
پس از تعیین‌ اعضا،اولین جلسه تخصصی شورای ائتلاف شهرستان اهواز برگزار گردید،که در آن پس از تعیین رئیس و دبیر،‌ هفت کمیته ی تخصصی تشکیل شد.وظیفه ی این کمیته ها برقراری ارتباط با نخبگان و افراد تاثیر گذار شهرستان اهواز، و نتیجه این حرکت،شناسایی نامزدهای انقلابی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بود.در نهایت و در اولین گام این افراد به شورا دعوت شدند و در چندین جلسه تبادل اطلاعات صورت گرفت. سرانجام جمعی از نامزدها میثاق نامه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب را پذیرفته و امضا کردند.
در دومین مجمع عمومی که روز جمعه ۲۰ دی ماه ۹۸ در مسجد صاحب الزمان (عج) اهواز با حضور جمع کثیری از وفاداران به انقلاب برگزار شد، ‌۲۶ نامزد منتخب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان های اهواز و کارون دعوت و هر کدام به مدت سه دقیقه به ارائه برنامه های خود پرداختند‌.در پایان این مجمع،رای گیری صورت گرفته و در نتیجه پس از برگزاری مجمع شهرستان های حمیدیه و باوی در روزهای منتهی به ٢٥ دیماه ،سرانجام تعداد ۱۵ نفر از افرادی که در چهار شهرستان حوزه انتخابیه بیشترین رای را آورند معرفی و نهایی سازی خواهند شد.
در مرحله نهایی قرار است لیست پانزده نفره توسط هیأت رییسه شورای ائتلاف به موسسه های نظر سنجی معرفی شوند.
در گام آخر نیز تعداد ۳ نفر از این ۱۵ نفر نامزد از طریق نظر سنجی ها،انتخاب و از سوی شورای ائتلاف حوزه انتخابیه اهواز،کارون،باوی و حمیدیه طی یک اطلاعیه رسمی به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شده و بقیه نامزدها بر اساس میثاق نامه ای که امضا کرده اند از این ۳ نفر حمایت خواهند کرد.
شنیده‌ها حاکی از آن است با توجه به اینکه برخی افراد شاخص و باسابقه جریان ائتلاف در این مجامع با اقبال روبرو نشده اند و بعضی از این افراد نیز ردصلاحیت شده و یا صلاحیتشان تاکنون احراز نشده است،و از طرف دیگر و با توجه به جریان گام دوم انقلاب،پدیده‌های انتخاباتی در این مجامع سر برافراشته‌اند،شیطنت ها و لابی‌های غیر رسمی نیز بیکار ننشسته و در حال فعالیت برای به هم زدن ترکیب لیست مبتنی بر آراء نیروهای انقلاب اسلامی می باشند.
بنابر گزارش منابع غیر رسمی،در جمع بندی نهایی رأی‌گيری های مختلف جریان ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، آقایان سیدکریم حسینی، محمد نوری ممبینی، محمد امیر و یاور شاهولی کوه شور و یکی دو کاندیدای دیگر که تاکنون صلاحیتشان احراز نشده، دارای بیشترین آراء و اقبال بوده اند اما بنظر می رسد برخی از افراد در داخل و یا خارج از جریان ائتلاف به دنبال بداخلاقی و مهندسی کردن آرای مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می باشد.

باید قبول کنیم و قبول کنند که دیگر اقبال جوانان،نخبگان و عامه مردم به سوی کسانی که قبلا امتحان خود را در ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی پس داده اند و یا در رده های مختلف مدیریتی استان خوزستان عملکرد مناسبی نداشتند،به صفر میل می کند.
حال به دلایل پیش گفته،افکار عمومی انتظار دارند که ائتلاف بصورت شفاف،پاسخگوی نحوه عملکرد خود و اعلام نتایج در راستای مسیر اعلام شده انتخاب لیست نهایی ائتلاف نیروهای انقلاب باشند.
بنظر می رسد انتشار هر لیستی قبل از گذراندن این میسر قانونی که طبق دستورالعمل داخلی شورا ائتلاف انجام می شود،وجاهت عرفی و قانونی نخواهد داشت.