ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , آذر, ۱۳۹۹ | ۲۱:۰۷:۱۸
کد مطلب : 13329
در راستای نظامنامه ایمنی در واحدهای صنعت نفت؛

شرکت ملی حفاری ایران و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان تفاهمنامه همکاری امضا کردند

در راستای نظامنامه ایمنی در واحدهای صنعت نفت، شرکت ملی حفاری ایران و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی […]

در راستای نظامنامه ایمنی در واحدهای صنعت نفت، شرکت ملی حفاری ایران و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان تفاهمنامه همکاری امضا و مبادله کردند.

به گزارش پایگاه اهوازخبر، این تفاهمنامه روز دوشنبه (۱۷ آذرماه ۹۹) دراهواز به امضای مهندس سید عبداله موسوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و دکتر ارسلان غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان رسید.

در مراسم امضا و مبادله این تفاهمنامه که تعدادی از مدیران شرکت ملی حفاری ایران و معاونان و مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان حضور داشتند مهندس موسوی گفت: حفظ سلامت منابع انسانی و حفظ و نگهداشت اموال شرکت به عنوان سرمایه ملی از نکات مورد اهتمام در این شرکت به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران است.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه این تفاهمنامه در راستای صیانت از نیروی انسانی و دقت عمل بیشتر در بکارگیری ضوابط و مقررات ایمنی اجرایی می شود، افزود: رعایت شیوه نامه های HSE صنعت نفت در سطوح مختلف این شرکت مورد اهتمام می باشد و با وجود ریسک بالا و پرخطر بودن عملیات حفاری چاه های نفت و گاز ، ملی حفاری بحث آموزش و نهادینه نمودن فرهنگ ایمنی را در راس برنامه های اجرایی خود دارد.

وی اشتغال بکار بالغ بر ۱۵ هزار نفر در قالب کارکنان رسمی و ارکان ثالث در این شرکت را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران علاوه بر نیروهای شاغل در شرکت با افزون بر یکصد شرکت و صنعتگر در استان نیز در جهت دریافت خدمات و تامین نیازهای فنی در بخش های ساخت قطعات و تجهیزات همکاری و هم افزایی مستمر دارد که در جهت تحقق برنامه ها و اهداف شرکت بسیار اثرگذار است.

موسوی گفت: این شرکت همچنین با پیمانکاران متعددی قرارداد همکاری دارد که با توجه به گستردگی مناطق عملیاتی توجه به مسائل مرتبط با قانون کار را همواره مورد تاکید قرار داده و انعقاد این قرارداد نیز اهمیت و توجه به این امر را مضاعف می کند.

در این مراسم مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان نیز تقویت همکاری میان این اداره کل و شرکت ملی حفاری ایران در راستای صیانت از سرمایه های انسانی و منابع و بهره گیری از ظرفیت ها و هم افزایی و توسعه همکاری های مشترک بین دستگاهی را مهم دانست.

دکتر غمگین گفت: این تفاهمنامه در چارچوب نظامنامه ایمنی در واحدهای صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی فیمابین وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و وزارت نفت و همچنین فراهم نمودن تمهیدات لازم جهت بهره گیری بهینه از امکانات و ظرفیت های شرکت ملی حفاری ایران در استان خوزستان تدوین گردیده است.

وی در ادامه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات موثر این اداره کل در یک سال اخیر ارایه و از توسعه همکاری میان دو مجموعه ابراز خوشنودی کرد.

گفتنی است: موضوع این تفاهمنامه که مدت اجرای آن سه سال و با نظر طرفین قابل تمدید است مشتمل بر ۹ محور می باشد که همکاری مشترک به منظور اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ ایمنی، کار و تولید اشتغال، توسعه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی در جهت ارتباط پویا و سازمان یافته بین دو مجموعه و ارتقای دانش و مهارت دانش آموختگان و کارکنان در زمینه مقررات کار، مسائل ایمنی و بهداشت و حفاظت فردی به منظور اجرای صحیح قانون کار در کارگاه از جمله این محورها است.

حفظ و صیانت از نیروی کار و تولید در راستای کاهش صدمات ناشی از حوادث، اجرای مفاد نظامنامه ایمنی، بازرسی از کارگاه های حوزه حفاری توسط بازرسان کار برمبنای قانون کار و همکاری شرکت ملی حفاری بر مبنای وظایف ذاتی بازرسان کار و نظامنامه ایمنی در واحدهای صنعت نفت از دیگر بندهای این سند همکاری به شمار می آید.

همچنین تعامل و همکاری فیمابین اداره ایمنی شرکت و اداره بازرسی کار در راستای اطمینان از اجرای صحیح مقررات و آیین نامه مربوط، بهره مندی از ظرفیت کارکنان آموزش دیده در کارگاه به منظور نظارت بر مسائل حفاظت فنی و بهداشت در کارگاه پس از سیر مراحل آموزشی، برگزاری نشست های علمی مشترک از جمله همایش ها و کارگاه ها ، تبادل اطلاعات و اسناد علمی بین دو مجموعه و بهره مندی از دانش کارشناسان و اعضای هیئت علمی برای برگزاری دوره های آموزشی حسب نیاز بر اساس تخصص مورد نظر دیگر بندهای این تفاهمنامه را تشکیل می دهد.