ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , مهر, ۱۳۹۵ | ۲۱:۵۰:۲۵
کد مطلب : 9490
عضو شورای شهر اهواز؛دکتر سلحشور:

سیستم جذب سرمایه گذار در اهواز دافعه دارد/باید قوانین خود را تغییر دهیم

سیستم جذب سرمایه گذار در اهواز دافعه دارد/باید قوانین خود را تغییر دهیم

IMG-20161121-WA0000

اهوازخبر؛شورای شهر دوره چهارم کلانشهر اهواز با همه فراز و فرودهای خود،کم کم ماههای پایانی خود را سپری کرده و به احتمال فراوان در غوغای انتخاباتهای سال آینده محو خواهد گردید.شاید همیشه می بایست در روزهای واپسین به مقایسه عملکردی پرداخته شده و از رهگذر تغییرات عمده به کاوش جزئیات رسیده باشیم.اما باید متذکر بود که برای شهری مثل اهواز،هر روز به مثابه نقطه اکسترمم در سازندگی و پیشرفت می تواند به ظهور و بلوغ برسد.

پایگاه اهوازخبر از این رهگذر و در خصوص سرمایه گذاری،نگرش و راهبرد، پای صحبت عضو شورای شهر اهواز،دکتر سلحشور،نشسته و ایشان نیز به عنوان مسؤل کمیته عمران شورای کلانشهر اهواز در این سال پایانی،به بیان دیدگاههای خود پرداخته است؛

IMG-20161114-WA0003

دکتر سلحشور در خصوص سرمایه گذاری در اهواز بیان داشتند:در طی این سالهای اخیر و در دوره چهارم شورای شهر،اشخاصی جهت سرمایه گذاری آمدند ولی ما نتوانستیم آنها را جذب کنیم.

ایشان گفتند:در شهر اهواز،اعتبارات دولتی و عوارضی که مردم پرداخت می کنند،جوابگوی توسعه شهر نمی باشد و باید فکری اساسی در رابطه با عمران و توسعه اهواز اندیشیده شود.

وی در خصوص جذب سرمایه گذار اظهار داشت:سیستم جذب سرمایه گذار در اهواز دافعه دارد.باید قوانین خود را تغییر دهیم و از فرصت سوزی دوری کنیم.

وی گفت:در این خصوص نیز حضرت آیت الله موسوی جزایری نگاه مثبتی داشته و بر رفع موانع سرمایه گذاری تاکید شدیدی داشتند.ضمنا تمامی مسؤلین اجرایی استان از بحث سرمایه گذاری در خوزستان استقبال می کنند.

دکتر سلحشور در خصوص یکی از موانع اصلی این راه بیان کرد:قوانینی وجود دارد که مانع سرمایه گذاری بخش خصوصی می شود.نمایندگان مجلس می بایست در راستای برطرف کردن این موانع گامهای اساسی را برداشته و امیدوارم که این قوانین دست و پاگیر تغییر کنند.

ایشان در پایان گفت:استاندار خوزستان می تواند از اختیارات خود استفاده کرده و فرآیند سرمایه گذاری در استان را تسهیل کند.