ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , خرداد, ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۶:۲۱
کد مطلب : 11117
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی:

سهامداران موسسه آرمان ممنوع‌الخروج شده‌اند/سپرده گذاران شکایت کنند

سهامداران موسسه آرمان ممنوع‌الخروج شده‌اند/سپرده گذاران شکایت کنند

به گزارش اهوازخبر،تاجگردون،رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعترضات گسترده در خصوص موسسه اعتباری آرمان، خواستار اعلام شکایت سپرده‌گذاران به بانک مرکزی و مراجع قضایی شد و گفت که با تدبیر بانک مرکزی، بانک دیگری عامل می‌شود و با دریافت و تبدیل دارایی‌ها وجوه مسترد می‌شود.

قریب به سیصد هزار نفر جزء سپرده‌گذاران این موسسه هستند که متأسفانه بعد از چپاول حقوق مردم در دیگر نقاط کشور عمده این سپرده‌گذاران در نقاطی جدید هستند که تاکنون مواجهه با این نوع کلاه‌برداری نشده و یا کمتر شده‌اند.

بانک مرکزی سهامداران این موسسه را احضار و اموال و املاک آنان را احصاء کرده است و هم‌زمان ممنوع‌الخروج شده‌اند و معمولاً دارایی‌های این مؤسسات کمتر از بدهی‌های آنان می‌باشد.

فرایند کمی پیچیده و قضایی می‌باشد. قوه محترم قضاییه می‌بایستی به دلیل کلاه‌برداری صورت گرفته‌شده در سطح کلان همکاری ویژه کند.

برای کم کردن تعداد افراد مشکل‌دار پرداخت مطالبات از افراد سپرده‌گذار با وجوه کمتر آغاز می‌گردد و این فرایند زمانی خاصی دارد یعنی ابتدا وجوه افرادی پرداخت می‌شود که سپرده کمتری دارند.

از دست مسئولین محلی و استانی کاری ساخته نیست و عمده مشکل می‌بایستی از مرکز انجام شود و مسئولین محلی (استانداران، نیروهای امنیتی و انتظامی) وظیفه‌دارند مشکلات شما عزیزان را در قالب فرایندهای طبقه‌بندی‌شده به مراجع بالاتر منتقل کنند که تاکنون انجام داده‌اند.

اینک از سپرده‌گذاران عزیز خواسته می‌شود ضمن اعلام شکایت به بانک مرکزی و مراجع قضایی (صرفاً مکتوب و بدون نشست و تحصن و از این قبیل موارد) به فرایند فوق که فرایندی حقوقی و زمان‌بر است توجه لازم را داشته باشند و یقین بدانید وکلای شما من‌جمله حقیر پیگیر موضوع بدون سروصدا و جوسازی هستیم.

ایسنا

 1. ابراهیم خلیل طهماسبی می‌گه:

  برای گرفتن پولم چه کار باید بکنم؟

 2. اسکندر می‌گه:

  الان مردم رو میخاین بندازین تو کاغذ بازی اداری قوه قضایی که فقط تو خیابون نباشن, بعدم اینقدر طولش میدید که بی خیال بشن

 3. علي می‌گه:

  دولت كه. به انها مجوز كارداده ودر سطح كشور بوده بايد جوابگوي مردم باشه
  وقتي كليد درب زندگي مردم دست سارقين ميدهي چگونه كاري از دستت بر نمي ايد
  مردم باهوش باشند كل پول در بانك مركزي قفل هستند خواب نباشيد شما را با اين كاغذ بازي
  و وكالت نمايي چند روزه از پولتاً مأيوس شويد

 4. حسن می‌گه:

  وقتي كليد دست سارق ميدهيد ميگوييد كاري از دست ماساخته نيست پولهادر بانك مركزي وخود دولت مجوز كار به اين موسسات داده ميخواهيد مردم را مأيوس كنيد ومانند پول سادات انها را چپاول نماييد خوزستان مظلوم است ونماينده واستاندار ياكسي ندارد كه از حقوق مردمش دفاع كند اگر اصفهان ياتهران بوديك روزه برطرف خواهد شد

 5. حجت می‌گه:

  ما مردم انقلابی هستیم و تا آخرین نفس برای گرفتن حق مظلوم از ظالم خواهیم ایستاد. این دزدی آشکار است و دولت نیازی به اعلام شکایت افراد ندارد.

 6. ahmadi می‌گه:

  چطور و کجا شکایت کنیم؟؟؟
  این یعنی اینکه تو خیابون نباشید…دولت باید پاسخگو باشد…

 7. زنده یاد می‌گه:

  واقعا مسخرست شکایت یعنی چی, جرم مشخصه, ….. بدین پول مردم مظلوم و دست تنگ ایران رو برگردونید, هر خوانواده ای بیکار تو خونه داره, تو این وضعیت یه پولی گذاشتن اینجور جاها واسه دخل و خرجشون,…..