ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۷ , آبان, ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۴:۲۲
کد مطلب : 11514
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب خبر داد؛

سمینارها و نشست های تخصصی متعددی در نمایشگاه نفت خوزستان ارائه خواهد شد

سمینارها و نشست های تخصصی متعددی در نمایشگاه نفت خوزستان ارائه خواهد شد

IMG20080633

به گزارش اهوازخبر،مهندس بیژن عالی پور با اعلام این خبر گفت: در نهمین نمایشگاه نفت خوزستان  افزون بر ۲۷۰ شرکت در قالب ۲۴۰ غرفه، توانمندی ها و آخرین دستاوردهای خود را در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات صنعت نفت به نمایش می گذارند.

عالی پور افزود: در این نمایشگاه مهمترین نیازمندی های صنعت نفت و  آخرین دستاوردهای علمی و فناوری مرتبط با بومی سازی و ساخت داخل کالا در قالب سمینارها و نشست های تخصصی ارائه خواهد شد.

وی کاربردی بودن این نمایشگاه از حیث تبادل اطلاعات و هم افزایی دانش طراحی و ساخت را از دیگر ویژگی های نمایشگاه نفت اهواز برشمرد و اظهار امیدواری کرد: روند رو به رشد توسعه ساخت داخل، علاوه بر رفع نیازهای اساسی صنعت نفت، منجر به ورود سازندگان ایرانی به بازار بزرگ کالای نفت در منطقه و جهان شود.

عالی پور برگزاری این نمایشگاه را منطبق با اصل اقتصاد مقاومتی و در راستای برنامه جامع وزارت نفت برای بومی سازی کالاهای اساسی مورد نیاز صنعت ارزیابی کرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اعلام اینکه طی هر یک از دوره های هشتگانه این نمایشگاه در گذشته بخشی از کالاهای ضروری صنعت رونمایی شده است، افزود: نهمین دوره نیز از ۵ قلم کالا و تجهیز راهبردی مرتبط با بخش بالادستی رونمایی خواهد شد که برای نخستین بار در کشور تولید شده اند.

عالی پور انعقاد قراردادهای ساخت داخل و امضای تفاهمنامه همکاری پژوهشی با دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان را از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه برشمرد.

نهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت ایران-خوزستان از روز پنجشنبه ۱۱ آبان به مدت ۴ روز در محل دایمی نمایشگاه های اهواز برگزار می شود.