ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مهر, ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۵:۰۵
کد مطلب : 11458
دانشگاه جندی‌شاپور اهواز این روزها با دانشجویان چه می‌کند؟

سایه سنگین بی‌تدبیری بر سر خوابگاه‌های دانشجویی/مسئولان ۳ ماه تابستان کجا بودند؟

دانشگاه جندی‌شاپور اهواز این روزها با دانشجویان چه می‌کند؟/سایه سنگین بی‌تدبیری بر سر خوابگاه‌های دانشجویی/مسئولان ۳ ماه تابستان کجا بودند؟

اهوازخبر؛حداقل از روزهای اول مهر بیشتر از این انتظار می‌رفت. اینکه روزهای شاد و بی دردسری را سپری کند و فضای کم حاشیه تری را نسبت به باقی فصول سال داشته باشد؛ اما علی رغم آنچه تصور می‌شد خیلی از جدید الورود‌ها در به در خوابگاه شدند، بعضی دانشگاه‌ها هنوز درگیر مرمت و بازسازی دانشکده‌ها از تابستان هستند و تعداد دیگری مثل دانشکده دندانپزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز از دوم مهر ماه، سال تحصیلی را با اعتصاب و تجمع آغاز کرده است.
سایه سنگین بی‌تدبیری بر سر خوابگاه‌های دانشجویی/ مسئولان ۳ ماه تابستان کجا بودند؟
کلاس‌های دانشکده حقوق دانشگاه تهران تعطیل شد
سوء مدیریتی که دانشجویان را مقابل هم قرار داد!!
دانشجویان روزانه دندانپزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز مدت هاست که بدلیل کمبود فضای آموزشی که ناشی از ادغام واحد پردیس خودگردان با دانشجویان روزانه است معترض هستند، اما از سوی مسئولین راه حل مناسبی دریافت نکرده اند. تا اینکه با آغاز سال تحصیلی دانشگاه اعلام می‌کند دانشجویان پردیس خودگردان باید به بیمارستان سینا در کارون منتقل شوند، خبری که با سیل اعتراضات این دانشجویان همراه می‌شود و یک هفته تجمع را به همراه می‌آورد.
از طرفی دانشجویان روزانه این دانشگاه هم دست به اعتراض می‌زنند که دانشجویان پردیس خودگردان جای آن‌ها را تنگ کرده اند و هیچ کدام پایشان را در بخش‌های بیمارستان نمی‌گذارند و کلاس‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. تنها دو روز از مهر ماه گذشته بود که شرایط پیش آمده در این دانشگاه موجب استعفای رئیس دانشگاه می‌شود و حالا همه چیز روی زمین و هوا معلق می‌ماند.
بعد از استعفای رئیس دانشگاه جندی شاپور، وضعیت بلاتکلیفی بیشتر از قبل بر این دانشگاه حاکم شد. از طرفی عده‌ای گلایه از کمبود فضای آموزشی به خاطر ازدیاد جمعیت در دانشگاه دارند و عده‌ای دیگر نمی‌خواهند به بیمارستانی با فرسنگ‌ها فاصله عزیمت کنند.
دعوا بازی!
به نظر می‌رسد مسئولین دانشگاه آسان‌ترین راه ممکن را برای حل مساله انتخاب کرده اند، اما دانشجویان این ترفند را صرفا پاک کردن صورت مساله می‌دانند.روز اول مهر جلسه‌ای بین شورای صنفی با رئیس دانشکده برگزار شده؛اما هنوز به درخواست دانشجویان رسیدگی نشده است.
این روزها هم در اعتراض به این موضوع هیچکدام از دانشجویان سراسری وارد بخش‌ها نشدند. در اواسط تابستان به دستور معاون آموزشی این دانشکده قرار بر این بود که دانشجویان پردیس بین الملل به بیمارستان سینا که به عنوان پردیس دانشگاه جندی شاپور شناخته می‌شود، منتقل شوند؛ اما گویا به این برنامه عمل نشده و موجب ایجاد بی نظمی در محیط دانشکده دندانپزشکی اهواز شده است.
این موضوع با ماندن دانشجویان پردیس نه تنها امکان پذیر نیست؛بلکه وضعیت بخش‌ها از کنترل اساتید هم خارج خواهد شد.