ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , مرداد, ۱۳۹۹ | ۰۵:۳۱:۳۹
کد مطلب : 12998
امام جمعه آبادان:

رسالت خبرنگاران در پیگیری مشکلات و مدیریت جامعه برای انجام یک حرکت بزرگ همچون انتخابات،پایداری امنیت کشور و بالا بردن سطح سواد رسانه‌ای جامعه نمود پیدا می‌کند

به گزارش پایگاه خبری “اهوازخبر”، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌ شنبه در دیدار با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار و عید […]

به گزارش پایگاه خبری “اهوازخبر”، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌ شنبه در دیدار با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار و عید غدیرخم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید ایرنا محمود صارمی و دیگر شهدای عرصه خبر اظهار کرد: ۱۷مرداد، سر فصلی تاریخی برای مطرح شدن تلاش و خدمات خبرنگاران برای جامعه است و اگرچه اصل در خبرنگاری انعکاس رویدادها بر مبنای رعایت بی‌طرفی است اما قطعا خبرنگاران در سراسر مصالح کشورشان را مبنا فعالیت قرار می‌دهند.

وی افزود: خبرنگاران کسانی هستند که سرما و گرما، مشکلات اقتصادی و ناملایمات و بدرفتاری‌ها مانع از انجام رسالت آنها نمی‌شود.

امام جمعه آبادان گفت:رسالت خبرنگاران در تجلی و بیان نیازهای جامعه، پاسخگو کردن مدیران ، پیگیری مشکلات و مدیریت جامعه برای انجام یک حرکت بزرگ همچون انتخابات، پایداری امنیت کشور و بالا بردن سطح سواد رسانه‌ای جامعه نمود پیدا می‌کند که کاری سنگین و قابل تقدیر و تحسین است.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌ با اشاره به بی‌تفاوتی مدیران شهری در پاسخگویی به مطالبات پر شمار مردم که هم از طریق رسانه‌ها و مسوولان و هم در فضای مجاری منتشر می‌شود گفت: هنگامی که مسئله‌ای در تریبون نماز جمعه مطرح می‌شود اگر با پردازش آن مطالبه مردم به درستی بیان شود آنگاه مطالبه معنا پیدا می‌کند اما متاسفانه هم صدایی در بحث مطالبات مردمی در آبادان وجود ندارد و همین موضوع بی‌تفاوتی مدیران در پاسخگویی به مطالبات را دامن می‌زند.

ایشان با بیان اینکه رسانه‌ها در قبال دین نیز وظیفه و رسالتی دارند که ترویج فرزندآوری یکی از این وظایف است گفت: رسالت بعدی رسانه‌ها درباره نماز جمعه است که باید در جهت دعوت مردم به حضور در این آیین عبادی سیاسی نماز جمعه تلاش کنند.

امام جمعه آبادان افزود: روز خبرنگار فرصت ارزشمند و گرانبهایی است برای پاسداشت مقام شامخ عالی انسان‌های فرهیخته که در راه روشن‌گری و آگاهی بخشی جان خودرا تقدیم کشور و انقلاب کردند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌ با بیان اینکه ما مدیون تلاش خبرنگاران هستیم، خاطر نشان کرد: کسانی که بی‌ادعا نقش سازنده خود را در جامعه ایفا می‌کنند و گاهی مورد کم مهری نیز واقع می‌شوند ولی عشق به کار خبری آنان را مایوس و افسرده نمی‌کند.