ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , مهر, ۱۳۹۹ | ۱۸:۴۴:۰۳
کد مطلب : 13118

رابطه رتبه آخر شدن استانداری خورستان و ادغام شرکت های آبفا استان و اهواز؛طرح چند سؤال مهم!؟

به گزارش پایگاه خبری “اهوازخبر”؛ اخیرا در ارزیابی صورت پذیرفته توسط وزارت کشور، استان خوزستان در اعتبارات مقام نخست و […]

به گزارش پایگاه خبری “اهوازخبر”؛ اخیرا در ارزیابی صورت پذیرفته توسط وزارت کشور، استان خوزستان در اعتبارات مقام نخست و در عملکرد رتبه آخر را به خود اختصاص داده است. این مسله را می توان از چندین زاویه مورد بحث و ارریابی قرار داد که در حوصله این نوشتار کوتاه نمی گنجد. اما به طور اختصار و اجمال به مسله ادغام دو شرکت آب و فاضلاب خوزستان و اهواز و ارتباطش با این رتبه آخر شدن استانداری خوزستان در بین استانهای کشور می پردازیم.

ابتدا باید بگوییم، چگونه است که شهرهای مشهد، شیراز، تهران و کاشان که از نظر ساختاری به مانند آبفای اهواز می باشند با مخالفت شدید استانداران، فرمانداران و نمایندگان مجلس شان از ادغام مبرا می شوند و فقط استان خوزستان با حمایت استاندار خود پیش قدم برای چنین ادغامی می شود؟ و آیا این مسله نیز به ضعف عملکردی استاندار خوزستان در این رتبه بندی اعلامی از وزارت کشور برمی گردد!؟

تکلیف بودجه ای که رهبر معظم و فرزانه انقلاب برای حل مشکل مردم اهواز در دو بخش آب و فاضلاب در نظر گرفته اند چه می شود؟ آیا مدیریت این بودجه و اعتبار نیز به مانند برخی دیگر اعتبارات به دست استانداری خوزستان سپرده می شود؟!(با توجه به رتبه آخر استانداری خوزستان؟!)

شرکت آب و فاضلاب اهواز به عنوان یک شرکت دارای ردیف بودجه در کشور است که هرساله اعتباری برای این شرکت در نظر گرفته می شود با توجه به ادغام دو شرکت فوق، ردیف بودجه ای شرکت آب و فاضلاب اهواز حذف می گردد. آیا این کار جز خوش خدمتی برخی ها در هم صدایی با استانداری خوزستان ،به بعضی از پایتخت نشین ها چیز دیگری هست؟!

به جرات می توان عنوان نمود که با ادغام شرکت آب و فاضلاب اهواز و خوزستان علاوه بر عدم خدمات رسانی بهینه و مطلوب در شهرهای خوزستان، احتمالا شاهد یک معضل بزرگی چون نیشکر هفت تپه و گروه ملی در نیروهای انسانی در آینده باشیم!

و در پایان،جای تعجب دارد که نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی که در قبل از انتخابات خود را جزو نیروهای انقلابی می دانستند،اکنون در خصوص این مشکل عظیم سکوت اختیار کرده و گاهی نیز آن طور که سیستم اعلامی رتبه آخری استانداری از سوی وزارت کشور خوشش بیاید از این طرح سخن به میان می آورند؟!