ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مهر, ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۷:۱۹
کد مطلب : 11927

درویشعلی کریمی,مدیری با کوله باری از تجربه و توسعه

درویشعلی کریمی مدیری با کوله باری از تجربه و توسعه هنوز مردم اهواز بیاد دارند، بوی مشمئز کننده آب و […]

images (2)

درویشعلی کریمی
مدیری با کوله باری از تجربه و توسعه

هنوز مردم اهواز بیاد دارند، بوی مشمئز کننده آب و آلوده ی آب شرب شهر را! وضعیتی غیر بهداشتی که اهواز را فرا گرفته بود نه در شان مردم بود و نه در شان جمهوری اسلامی.
نام درویشعلی کریمی، مساوی ست با روند پیشرفت و نوآوری در صنعت تصفیه آب شهری در اهواز. بدون شک کریمی، زحماتی بسیار گران در بهبهود آب شرب کرد. تصفیه خانه شماره دو عملا جایگاهی بود که بسیاری از آلوده گی های فیزیکی را در آب شرب جدا می کردند.
توانایی و خلاقیت و نیز ایجاد تیمی متخصص از سوی کریمی، باعث و بانی پیشرفت او بود، همان زمان هم بسیاری موانع سد راه او، همان موانعی که همواره موجود بوده و هست، کسانی که مایل نیستند پیشرفتی صورت بپذیرد و بخصوص اگر بنام دیگری باشد.
همین مسئله عمدتا سیاسی در سه دهه اخیر باعث شده خوزستان ما همواره دچار مشکلاتی عدیده شود، مشکلاتی که ریشه در عصبانیت هایی داشت که به عقده تبدیل شد. موانعی که سد راه بسیاری مدیران قرار می گرفت، و بسیاری مدیران خلاق و متخصص را کنار زد.
باید از درویشعلی کریمی به عنوان مبارز نام برد، او بجز تخصص و نوآوری در خدمت به خلق، همه توان خود را بکار بست تا بتواند آنچه در ذهن دارد پیاده کند، و کرد.
دوران طلایی مدیریت او پر بود از زد و خوردها و پرکردن چالش هایی که از تنگ نظری ها بر راه او و شرکت آب و فاضلاب تعبیه شده، او از هفت خان های متعددی گذشت تا تفکرش را در راه خدمات بهتر در اهواز به اتمام رساند.
باید از روند چنین مدیرانی درس گرفت، آنان را به عنوان آموزش دهنده مورد استفاده قرار داد. این نسل نسلی شجاع و معتقد به آرمان های انقلاب بودند و سخت با آن گره خورده اند. او اکنون در آبفا روستایی نیز در حال مبارزه است، سعی می کند و مطمئن هستم موفق خواهد بود.
کریمی را به وسطه آنکه در آن دوران وضعیت مطبوعات بسیار عالی بود، و درصد و رشد روزنامه و روزنامه خوانی با کیفیت بود، می شناختم، از نزدیک کارهایش را می دیدیم، او جوابگو به رسانه ها بود، و به هیچ وجهی اهل گلایه نبود، هر چند سنگ های زیادی بر زمینش می زد، اما بلند می شد و مجددا راه می افتاد.
امیدوارم این مطلب به عنوان تقدیری هر چند کوچک و ناچیز از سوی خبرنگاری باشد که سال هایی – که گمان می کنم دور شده اند – در کنار چندین مدیر توانا که در خوزستان واهواز با همه سختی ها جنگیدند تا آب تصفیه شده به مردم ارایه دهند، باشد.
ما به چنین الگوهای انقلاب سخت نیازمندیم، سخت در این وانفسا که دیگر گویی دوران از شجاعت فقط اسمی باقی گذاشته و یادی که تصوری محال است.
برای او آرزوی موفقیت دارم.
پ . ن: در ضمن گمان می کنم درویشلی کریمی هرگز خبرنگاری را شکایت نکرده باشد، او همواره حامی مطبوعات منتقد بود، در این راه بسیاری هم از او انتقاد کردند، اما کسی را شکایت نکرد.