ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۳:۵۹
کد مطلب : 11540

خشکسالی‌های شدید چند سال اخیر کشور سبب خشک شدن رودخانه‌ها در شهرستان هفتکل استان خوزستان شد+تصاویر

خشکسالی‌های شدید چند سال اخیر کشور سبب خشک شدن رودخانه‌ها در شهرستان هفتکل استان خوزستان شد+تصاویر

اهوازخبر؛در چند سال اخیر کاهش نزولات آسمانی و عوامل دیگر سبب بروز خشکسالی در نقاط مختلف کشور شد.

resized_95141_884

این اثرات خشکسالی در شهرستان هفتکل در استان خوزستان به وضوع مشخص است زیر این مسئله سبب خشک شدن آب رودخانه‌های این شهرستان از جمله رودخانه جارود شد.

این رودخانه در حدود ۱۷ کیلومتری جاده شهر نفتخیز هفتکل به مسجدسلیمان در روستایی به‌نام جارود وجود دارد که در اصطلاح محلی به جارو معروف است.

در گذشته‌ای نه‌ چندان دور این رودخانه زیبا در روستای جارود هفتل جریان داشت که بر زیبایی و طراوت روستا در فصول مختلف سال به‌ویژه فصل بهار و تابستان می‌افزود و اهالی روستا در فصول گرم تنی به آب آن می‌زدند تا از گرما رهایی یابند.البته باغهای مثال زدنی این منطقه با انواع میوه ها(نارنج،پرتقال،توت و… )برای مردم این منطقه به مانند نگینی می درخشید.

resized_95152_805

همچنین مردم روستا علاوه بر مصارف روزانه از آن برای مصارف دامداری و کشاورزی نیز استفاده می‌کردند.اما مدتی است به‌دلیل خشکسالی‌های پی‌درپی آب رودخانه ی با طراوت جارود هفتکل خشک شد و تمام جانداران و آبزیان درون آن تلف شدند.

دلیل نامگذاری روستای جاروود وجود رودخانه‌های پرآب در زمان گذشته بود که البته هم اکنون چیزی از آنها باقی نمانده است.

این روستای خوش‌آب‌وهوا و روستاهای همجوار آن مانند سی مایلی،مه سنبلی،دیمه درب،شورباریک، پربیکس،سرتیوک،شاهنشین و … در فصل بهار یکی از مناظر زیبا و طبیعی را دارد که مسافران زیادی از سراسر کشور به‌ویژه از شهرهای اهواز،مسجدسلیمان،ماهشهر، باغملک،خرمشهر، هفتکل، امیدیه،آبادان و… به این منطقه می‌آیند تا هوای مطبوعی را استشمام کنند.

resized_95150_100