ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , مهر, ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۷:۳۱
کد مطلب : 11478
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خبر داد:

جلوگیری از سوزاندن روزانه ۷۲۰ میلیون فوت مکعب گاز

جلوگیری از سوزاندن روزانه ۷۲۰ میلیون فوت مکعب گاز

b55a63e4-7730-49d5-a324-5d9622bfbf27_20170211_145050
به گزارش اهوازخبر،بیژن عالی پور در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری به منظور جمع آوری گازهای ارسالی به مشعل برای تولید برق و نوسازی تجهیزات نفت و گاز که امروز ۲۶ مهرماه برگزار شد، گفت:‌ شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با وجود تولید ۸۳ درصد نفت و گاز کشور، بیش از ۹۷ درصد فرسودگی تجهیزات دارد که عمدتاً باید نوسازی شوند.
وی از تلمبه خانه های حیاتی امیدیه و گوره یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه این تأسیسات به منظور انتقال نفت صادراتی و خوراک پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند نوسازی آنها در اولویت قرار دارد.
عالی پور به برنامه توسعه چهار میدان شامل کرنج، پارسی، شادگان و رگ سفید شامل ۹ مخزن اشاره کرد و گفت:‌ قراردادهای این میادین که به تصویب هیأت مدیره شرکت ملی نفت و موافقت وزیر نفت رسیده است، توسعه می یابند.
مخازن ۱۱ گانه از جمله بی بی حکیمه،‌گچساران، اهواز آسماری، اهواز بنگستان، منصوری و مارون از سوی بیژن عالی پور به عنوان مخازنی عنوان شد که از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید قرار است توسعه یابند و به گفته وی قرار است وزیر نفت طرح توسعه این مخازن را در شورای اقتصاد مطرح کند.
وی به گاز سوزی روزانه ۷۲۰ میلیون فوت مکعبی در ۵ شرکت بهره برداری آغاجاری، گچساران، مسجد سلیمان، کارون و مارون اشاره کرد و گفت: قرار است با همکاری با شرکت انسالدو و مذاکراتی که با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت داشته ایم با توجه به حساسیت های زیست محیطی که مورد توجه وزیر نفت هم هست برای جلوگیری از گاز سوزی اقدام شود.