ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , بهمن, ۱۳۹۹ | ۲۰:۲۴:۵۳
کد مطلب : 13255
سردار رستم قاسمی در سفر به استان خوزستان:

تفکر ایستادگی در مقابل وادادگی،نیاز روز کشور است/جنگ اقتصادی نیازمند یک قرارگاه اقتصادی است/نیاز کشور مکتب شهید سلیمانی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “اهوازخبر”، وزیر اسبق نفت در جلسه‌ای با حضور جمعی از نیروهای صنعت نفت استان خوزستان […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “اهوازخبر”، وزیر اسبق نفت در جلسه‌ای با حضور جمعی از نیروهای صنعت نفت استان خوزستان در مسجد حجت اهواز بیان کرد:آمریکا بهمراه هم‌پیمانانش برای ما تحریمات فلج‌کننده اعمال کردند که در همان دوره ۱۵۸ میلیارد دلار نفت فروخته‌ایم و آنها پس از مدتی کوتاه به بی‌تاثیری تحریمات روی ملت مقاوم ایران اسلامی اعتراف کرده‌اند، ما در  ۱۰۰ سال گذشته با تلاشها و تجهیزاتی که با تکیه بر خود ساخته‌ایم تحریم‌ها را شکست داده‌ایم و تولید علاوه برآنچه که کاهش پیدا نکرد حتی شاهد افزایش هم بوده‌ایم، گاز رسانی به سراسر مناطق ایران درحالی بود که خارجی‌ها به ما تجهیزات نداده‌اند و همچنین بجای واردات بنزین، امروز صادرات آن را داریم که قطعاً صنعت نفت با تلاش‌های شما به روزهای اوج خود بازخواهد گشت. 
وی همچنین خاطر نشان کرد:توسعه یعنی در سال۹۰ و اوج تحریم‌ها علاوه بر سرمایه‌گذاری در پالایش و گاز کشور، ۲۰میلیارد دلار صرفاً در صنعت نفت سرمایه گذاری کرده‌ایم، البته اعتقاد من این است توسعه شرکت نفت به دست کارکنان آن رقم خورد و این گوشه‌ای از ظرفیت‌های نیروی انسانی کشور ما با داشتن جوانانیست که تفکر شهید سلیمانی را دنبال میکنند.
دکتر قاسمی تنها عضو اوپک طی ۵۰ سال اخیر، اذعان کرد:جنگ اقتصادی نیازمند یک پایگاه اقتصادی و یک قرارگاه اقتصادی است.
قانون اوپک، قانون اجماع است همه وزرا را به یک اجماع رساندن کار سختی است همچنین در ۱۰۰ سال گذشته در زمینه قیمت و حجم فروش نفت بیشترین مقدار را داشتیه‌ایم آن هم در دوران سخت ترین  تحریم‌های فلج‌کننده.
سردار قاسمی اضافه کردند:بخش عمده ای از حل مشکلات کشور بر درآمد نفت متکی است، متاسفانه در کشور به اقتصاد، نگاه سیاسی داریم که باید این غده از ساختار اقتصادی جراحی شود.
سردار رستم قاسمی در دیداری با محوریت (مقاومت) در جمع نیروهای جهادی و بسیجیان در اهواز گفتند:از گلوگاهی که دشمن به آن تحریمات فلج کننده نامیده بود عبور کردیم و به جایی رسیدیم که خودشان اعتراف به بی اثری تحریمها کرده بودند.
پس از جنگ امام (ره) جمله ما میتوانیم را فرمود و این خواستن به توانستن تبدیل شد، پس از آن مکتب حاج قاسم سلیمانی بود که با تکیه بر تفکر داخلی و جمله ایستادگی در مقابل وادادگی در سال ۹۱ با وجود تحریم‌های فلج کننده اما بیشترین فروش نفت را داشته‌ایم، این ها حرف و شعار نیستندگ ساده تر بگویم مردم از حرف و شعار خسته شده اند.
ایشان درپایان اظهار داشتند:میگویند مشکلات کشور حل شدنی نیست، من نمیگویم سه ماهه آن را حل میکنم ولی قطعاَ حل خواهند شد باید زیپ دهن‌ها را بست و بند کفش ها را سفت بست، نیاز کشور به مکتب شهید سلیمانی است و اصل موضوع حفظ جمهوری اسلامی است.

گزارش تصویری سفر سردار رستم قاسمی به استان خوزستان:

  1. میلاد گفت:

    درود بر مهندس رستم قاسمی…سردار سازندگی صنعت نفت

  2. معصومی گفت:

    ان شاءالله نیروهای جهادی و انقلابی در راس مسؤلیتهای مهم نظام و انقلاب باشند..در سایه مقام معظم رهبری