ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آذر, ۱۳۹۸ | ۲۱:۰۲:۱۶
کد مطلب : 12516
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اهواز:

تعطیلی الغدیر به بهانه رفع انحصار برای ایجاد انحصار!/اگر شورا نقشی در تصمیم سازی ها ندارد صراحتا اعلام کنند!

به گزارش اهوازخبر،”محمدجعفر فلسفی” در جلسه شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به موضوع آبگرفتگی در پی بارندگی روزهای گذشته […]

به گزارش اهوازخبر،”محمدجعفر فلسفی” در جلسه شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به موضوع آبگرفتگی در پی بارندگی روزهای گذشته در اهواز بیان داشت:بارندگی اخیر خیلی از حقایق و مشکلات شهر را نشان داد و مسئولیت ما را نسبت به رنج و دردی که مردم با آن مواجه شدند سنگین تر کرد، حقیقتا ما جوابی برای مردم نداشتیم و عملا مستأصل بودیم و کار خاصی از دست ما برنمی آمد.
وی افزود: در این میان از تعابیر یا لفظ غافلگیری استفاده شد در حالی که از قبل هشدارهایی در مورد بارش سنگین داده شده بود و در ستاد بحران تمهیداتی اندیشیده بودند.اگر میدانیم بارش ۵۰_۶۰ میلی متری باعث سرازیری آب به منازل مسکونی همشهریان می شود، باید هشدار های لازم را بدهیم و آمادگی داشته باشیم.
این عضو شورا تصریح کرد: اما نکته ای که وجود دارد این است که قاعدتا ما باید سناریوهای مختلفی برای مواجه با باران در شهر داشته باشیم، برنامه ریزی و اقدام برای ۲۰ میلی متر با ۸۰ میلی متر تفاوت دارد ،حتی بازه زمانی بارش هم باید مدنظر قرار بگیرد و بر آن اساس اقدام و شرایط مدیریت شود.
فلسفی بیان کرد: ما فقط اقدام به تعطیلی مدارس کردیم، در حالی که می توانستیم به مردم هشدار بدهیم که کدام مناطق در معرض آسیب هستند و کاری هم از دست ما بر نمی آید تا حداقل خود مردم فکری کنند.چون عملا سیستم اجرایی ما در این مواقع به دلیل فقدان برنامه مدون عملیاتی اقدامی اساسی‌ نمی تواند انجام بدهد.
وی با انتقاد جدی به عدم دعوت از اعضای شواری شهر در جلسات تصمیم گیری مهم شهری بیان داشت: اگر از شورا انتظاری ندارند و ما نقشی در تصمیم سازی ها نداریم صراحتا اعلام کنند که ما هم به مردم بگوییم تا از ما انتظاری نداشته باشند. این در حالی است که هفته گذشته یکی از اعضای شورا پیگیری جدی در خصوص مشکلات فاضلاب داشتند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که مشاورین شهرداری و آبفا باید به یک توافق مشترک برسند و این حرکت نیاز به حمایت دارد.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه از برگزاری همایش مناسب سازی معابر شهری در روز پنجشنبه ۲۸ آذر خبر داد و گفت: در بررسی های به عمل آمده و در دیدار با معلولین متوجه شدیم اهواز نسبت به برخی کلان شهرها نظیر مشهد و شیراز در موضوع مناسب سازی فضای شهری خیلی موفق عمل نکرده است.
فلسفی با بیان اینکه تجربه سایر شهرها تشکیل ستاد مناسب سازی به ریاست شهردار است افزود:قانون حمایت از معلولین قانونی شفاف و قوی است که تکالیفی را متوجه شهرداری کرده به گونه ای که عدم تمکین به آن می تواند تخلف محسوب شود.
وی بیان داشت: این ستاد باید تشکیل شود تا شورای پنجم حداقل پایه گذار این حرکت مثبت باشد.
عضو شورای اسلامی شهر اهواز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جا به جایی میدان میوه و تره بار الغدیر بیان کرد: اخیرا شاهد انتشار گزارشی در رسانه ها مبنی بر تعیین ضرب العجل برای انتقال میدان میوه و تره بار الغدیر به محل جدید در شیبان از سوی دادستان هستیم که علت این اقدام رفع انحصار طلبی عنوان شده است.
فلسفی تصریح کرد: آیا تعطیلی الغدیر برای رونق دادن به محلی دیگر ایجاد انحصار برای کسانی دیگر نیست؟
وی با بیان اینکه ۱۲۰ نفر در الغدیر غرفه دارند بیان داشت: چرا اجازه نمی دهند دو مجموعه مجزا کار کنند و رقابت شکل بگیرد، چه بسا در کاهش قیمت ها هم تاثیر گذار باشد.
وی با اشاره به اینکه خیلی ها به این نتیجه رسیده اند که برخی مسائل در استان ما لاینحل است تصریح کرد: از این تریبون به عنوان یک عضو شورا از رئیس قوه قضاییه استمداد می طلبم که به این مسئله ورود کند.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اهواز در خصوص اتمام ظرفیت آرامستان این شهر گفت: آرامستان اهواز نهایتا تا ۴ ماه دیگر ظرفیتش تکمیل می شود و باید به فکر تهیه زمین و آماده سازی آن باشیم، اگر دولت زمینی دارد در اختیار قرار بدهد در غیراینصورت شهرداری اقدام به خرید زمینی مناسب کند.