ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , شهریور, ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۰:۱۷
کد مطلب : 11904

تجلیل از ورزشکاران برتر هیات ورزش های سه گانه خوزستان :؛مقام سوم برای جوانان خوزستانی

تجلیل از ورزشکاران برتر هیات ورزش های سه گانه خوزستان مقام سوم برای جوانان خوزستانی سخنی از یک قدیس معروف […]

IMG-20180916-WA0020
IMG-20180916-WA0020
IMG-20180916-WA0016
تجلیل از ورزشکاران برتر هیات ورزش های سه گانه خوزستان
مقام سوم برای جوانان خوزستانی

سخنی از یک قدیس معروف است که می گوید: حقیقت مثل یک شیر می ماند، لازم نیست ازش دفاع کنید، آزادش کن خودش از خودش دفاع می کند. امروز جوانان ما در استان، با مدیریتی قدرتمند توانستند برای استان افتخار آفرینی کنند.
مصطفی عساکره، سینا شاهمرادیان، علی آشناگر و عباس حمیلی به مربیگری آرشام مولایی تیم خوزستان را در مسابقات نوجوانان قهرمانی کشور تشکیل می دادند که در نهایت موفق به کسب نشان برنز شدند، این نشان اولین عنوان هیات سه گانه خوزستان در مسابقات کشوری است.
امروز ۲۵ شهریور ماه، در محل هتل بوستان، برنامه ای با حضور ابراهیم نصیری معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، جوانان قهرمان، مطبوعات و کسانی که در این قهرمانی همراه بودند، به جوانان قهرمان هدایایی داده شد و نیز جام قهرمانی به آنان اعطا شد. همچنین تقدیرنامه ای از سوی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان به دکتر فرهاد دارابی به پاس زحمات و استمرار در این حرکت ارزشمند به وی داده شد.
معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در سخنانی خطاب به جوانان آنان را آینده ورزش های سه گانه خواند و خطاب به فرهاد دارابی اظهار کرد: ایکاش شما را پیش این می شناختم.
وی افزود: انتخاب دکتر فرهاد دارابی یک انتخاب صحیح و ارزشمند از سوی فدراسیون بود که امروز ما در اینجا نشسته ایم و به نتیجه این انتخاب افتخار می کنیم.
وی در ادامه افزود: زمانی در هیات سه گانه استان خبری نبود و حتی مسابقاتی برگزار نمی شد اما خوشبختانه با پیگیری های رییس جدید این هیات اتفاقات خوبی در ورزش سه گانه رخ داد. این بزرگترین افتخار است که ورزشی که در کنار ورزش های دیگر از جمله کشتی و فوتبال کسی به آن نپرداخته بود، ناگهان با مدیریتی قوی به مقام سومی کشور دست یابد.
وی به افتخار آفرینی هیات های سه گانه، کبدی و هاکی خوزستان برای اولین بار در کشور اشاره کرد و گفت: انتظار داریم که هر سه هیات با برنامه ریزی هدفمند و هوشمند به دنبال کسب مقام های بهتر و حضور ورزشکاران خوزستانی در تیم های ملی باشند.
نصیری افزود: به دلیل فعالیت های چشمگیر این سه رشته در سال جاری و بنا به درخواست های مکرر سه هیات کبدی، هاکی و ورزش های سه گانه میزبانی اردوی تیم ملی را تقبل کردیم و سعی می کنیم در این سه رشته میزبان مسابقات کشوری باشیم.
وی با اشاره به این که میزبانی اردوهای تیم ملی موجب می شود تا ورزشکاران بیشتری از استان جذب تیم های ملی شوند افزود: اغلب ورزشکاران ما در رشته های سه گانه، کبدی و هاکی در سنین پایه هستند که انتظار می رود تا ۲ سال آینده جزء نفرات اصلی تیم ملی باشند.
در ادامه فرهاد دارابی رییس هیات ورزش سه گانه خوزستان گفت: اولویت ما تیم داری و کسب مقام کشوری است تا بتوانیم برای استان افتخار آفرینی کنیم. خوزستان از سال ۸۰ تاکنون هیچ گونه مقام کشوری کسب نکرده بود که خوشبختانه با تلاش ورزشکاران استان این اتفاق برای اولین بار صورت گرفت.
وی برگزاری اردو برای تیم های منتخب استان که به مسابقات کشوری اعزام می شوند را یکی از عوامل موفقیت تیم استان در رقابت های نوجوانان کشور دانست و گفت: همچنین بحث آموزش و استعدادیابی و حضور پر رنگ در مسابقات قهرمانی کشور از مهمترین برنامه های هیات به شمار می رود.
IMG-20180916-WA0017
دکتر فرهاد دارابی رئیس هیات ورزش های سه گانه که در طول یکسال گذشته سکان هدایت این هیات دست و پا بسته را به دست گرفت، قول داده بود که باعث افتخار این ورزش شود.
به قول خود تاکنون عمل کرد، هیات را از اسمی تو خالی به دست گرفت، به حرکت درآورد، به آینده نگاه کرد و پشت سرش را رها کرد. در اولین قدم ها رتبه ای در کشور گرفت که در همان روزها قول داده بود این رتبه را ارتقاء دهد، اکنون رتبه سوم کشوری را برای خوزستان به ارمغان آورد و نام ۴ جوان خوزستانی را به تیتر خبرهای ورزشی استان برد.
اکنون وقت آن رسیده است که از او بخواهیم تا افتخارات دیگری را به ورزش استان بیاورد. و امیدواریم مسئولین استان به مدیرانی ارزشمند نگاه ویژه کنند.