ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , مهر, ۱۳۹۷ | ۲۰:۴۸:۰۰
کد مطلب : 11949

به همت مناطق نفت خیز و تلاشهای مهندس خانچی دبستان ۱۲ كلاسه مجموعه ۲۰۰۰ واحدی نفت اهواز افتتاح رسمی شد

به همت مناطق نفت خیز و تلاشهای مهندس خانچی دبستان ۱۲ كلاسه مجموعه ۲۰۰۰ واحدی نفت اهواز افتتاح رسمی شد […]

464af896-061b-4216-9381-8c28b168615d_20181016_134708
به همت مناطق نفت خیز و تلاشهای مهندس خانچی دبستان ۱۲ كلاسه مجموعه ۲۰۰۰ واحدی نفت اهواز افتتاح رسمی شد

با حضور استاندار خوزستان و معاون وزير آموزش و پرورش؛

دبستان ۱۲ كلاسه مجموعه ۲۰۰۰ واحدي نفت اهواز افتتاح رسمي شد

آيين افتتاح رسمي دبستان ۱۲ كلاسه مجموعه مسكوني ۲۰۰۰ واحدي نفت اهواز روز سه شنبه ۲۴ مهرماه با حضور استاندار خوزستان و معاون وزير آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اهواز خبر، در اين آيين، رخشاني مهر معاون وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان نوسازي مدارس كشور،حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، دكتر شريعتي استاندار خوزستان، محمد خانچي مشاور مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب در امور اجرايي و پيگيري، مدير كل آموزش و پرورش و مدير كل نوسازي مدارس استان خوزستان، نمايندگان مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي و پدر شهيد محمدطاها اقدامي حضور داشتند.

مشاور مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب در امور اجرايي و پيگيري در این خصوص توضیح داد: اين واحد آموزشي كه به نام شهيد محمدطاها اقدامي، شهيد خردسال حادثه تروريستي ۳۱ شهريور اهواز نامگذاري شده است توسط اداره كل نوسازي مدارس استان خوزستان احداث و هزينه آن به ميزان ۳۴ ميليارد ريال از محل اعتبارات طرح كمك به عمران مناطق نفت خيز شركت ملي نفت ايران تامين شد.

محمد خانچي افزود: اين مدرسه در زميني به مساحت ۳۶۰۰ متر مربع احداث شد و داراي ۲۳۰۰ متر مربع زيربنا و ۱۹۰۰ متر مربع محوطه سازي است.

وی اظهار داشت: در مجموعه ۲۰۰۰ واحدي مسكن كاركنان نفت اهواز ۶ باب مدرسه و ۲ باب مسجد جانمايي شده كه در مرحله نخست يك باب مسجد و ۳ باب مدرسه به همراه يك سالن ورزشي چند منظوره در حال احداث مي­باشد كه براي ساخت آنها در مجموع بالغ بر ۱۲۵ ميليارد ريال از محل اعتبارات طرح كمك به عمران مناطق نفتخيز اختصاص يافته است.

شهید طاها اقدامی گواه مظلومیت ایران اسلامی است

استاندار خوزستان نیز در آیین بهره برداری این واحد آموزشی گفت: شهید طاها اقدامی گواه مظلومیت ایران اسلامی عزیز در مجامع بین‌المللی است و نام‌گذاری یک مدرسه به نام ایشان حداقل کاری است که می‌توانیم برای ماندگاری یاد و خاطره این شهید بزرگوار انجام دهیم.

غلامرضا شریعتی افزود: مدرسه محل تحصیل دیگر شهید حادثه تروریستی اهواز، شهید سیدحسن سواری نیز به نام مبارک ایشان نام‌گذاری می‌شود تا یاد این شهدای گرانقدر در ذهن دانش‌آموزان این سرزمین ثبت شود تا در آینده با همه توان از انقلاب اسلامی دفاع کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش نیز در آیین افتتاح مدرسه شهید طاها اقدامی گفت: مدرسه شهید طاها اقدامی سند ماندگاری است که اثبات می کند تروریست ها هرگز قادر نخواهند بود اراده ملت مقاوم ما را برای داشتن استقلال ، آزادی و آبادانی جمهوری اسلامی ایران به بند بکشند .

رضوان حکیم زاده گفت: بالغ بر ۸ میلیون و ۳۷ هزار نفر در سال تحصیلی جدید وارد دوره ابتدایی شدند که این آمار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و این به معنای افزایش پوشش تحصیلی کودکان در دوره ابتدایی است.

وی افزود: به فرمان مقام معظم رهبری زمینه های حضور فرزندان اتباع خارجی نیز در مدارس ایران فراهم شده و بیش از ۴۵۰ هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی هم امسال در ایران به مدرسه می روند که حدود ۳۳۰ هزار نفر از آنها در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.