ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , تیر, ۱۳۹۷ | ۰۷:۲۹:۳۷
کد مطلب : 11783

به همت سازمان پسماند و معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز روز جهانی بدون نایلکس برگزار شد

*به همت سازمان پسماند و معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز روز جهانی بدون نایلکس برگزار شد* کاری فرهنگی در حوزه […]

IMG-20180714-WA0009

IMG-20180714-WA0008

*به همت سازمان پسماند و معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز روز جهانی بدون نایلکس برگزار شد*

کاری فرهنگی در حوزه خدمات شهری شهرداری اهواز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی *اهوازخبر*
پنجشنبه ۲۱ تیرماه سالجاری در پارک شهروند برنامه ای آموزشی به انگیزه روز جهانی بدون نایلکس در اهواز به همت خدمات شهری برگزار گردید.
در این برنامه که از حوالی ساعت ۲۱ شروع و تا ساعت ۲۳ ادامه داشت، جمع کثیری از مردم اهواز و برخی از مسئولین استانی و شورای شهر گرد آمدند.
برنامه با سخنرانی های تخصصی مدیر عامل سازمان پسماند، جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز، احمد رضا لاهیجان زاده مدیر کل محیط زیست خوزستان، جعفر فلسفی ریاست محترم شورای شهر اهواز کار خود را شروع کرد.
در ادامه غرفه هایی مرکب از نقاشي ،خمير بازي،كاردستي و مجسمه سازي ترتیب داده شد که توسط کارشناسان سازمان پسماند اداره شد. و کودکان اهوازی، به عنوان آموزش از سنین پایین به نقاشی و مجسمه سازی پرداختند و در ادامه به آنان جوایزی داده شد.
در سوی دیگر گروه نمایشی انجمن تاتر اهواز اقدام به نمایش و برنامه ای شاد برای مردم نمود که در این میان جوایزی به عنوان هدیه و یاد بود به برندگان داده شد.
لازم به ذکر است که کشور ما جزو ۱۰ کشور مصرف کننده ظروف پلاستکی است که این خود جزوی از یک بحران بزرگ زیست محیطی است.
در ادامه این برنامه قنواتی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند اظهار امیدواری کرد تا همه عزم خود را جزم نمایند و با پشتکار و دلسوزی از نایلون استفاده نکنیم. به همین منظور سازمان مدیریت پسماند با تقسیم ۱۰۰۰ کیسه پارچه ای اولین اقدام خود را برای جلوگیر ی از آلودگی زیست محیطی شروع کرد.
شهرداری اهواز ضمن اینکه متولی جمع آوری پسماند و دفن بهداشتی آن می باشد وظیفه آموزش و تفکیک از مبدع را با حضور کارشناسان محیط زیست آغاز نموده است.
در این راستا کارشناسان سازمان مدیریت پسماند و نیز اساتید و مدیران بهداشت در کلاس های متعددی آموزش های لازم را به پاکبانان آموزش دادند.
همچنین سازمان مدیریت پسماند در ادامه طرح تفکیک از مبداء و آموزش شفاهی‌ اقدامات مفیدی را به انجام رسانده که برنامه روز پنجشنبه از برنامه های خوب و ارزشمند می توان شمرد.

*گزارش از :آرزومند خبرنگار پایگاه خبری اهواز خبر*
IMG-20180714-WA0012
IMG-20180714-WA0011
IMG-20180714-WA0010