ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲ , دی, ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۵:۳۲
کد مطلب : 9957
دکتر مجید علیزاده کارآفرین خوزستانی؛منتخب برتر کنفرانس جهانی از سوی انجمن اروپایی مدیریت و سازمان جهانی مدیریت:

بزرگترین موفقیتم اینست که جوانان محروم زیادی را صاحب شغل و زندگی نمودم/هیچ گونه استقبالی از جانب مسئولین استانی صورت نگرفت!

بزرگترین موفقیتم اینست که جوانان محروم زیادی را صاحب شغل و زندگی نمودم/هیچ گونه استقبالی از جانب مسئولین استانی صورت نگرفت!

IMG-20161218-WA0031

به گزارش اهوازخبر،دکتر مجید علیزاده،کارآفرین برتر کشوری و مجامع معتبر جهانی،مدیرعامل شرکت خدمات پشتیبانی و رفاهی رهیاب کار جنوب،در گفتگویی مفصل با اصحاب رسانه،به بیان افتخارات،تلاشها و دستاوردهای خود پرداخت.

ایشان در ابتدا ضمن برشمردن اهداف و بنیانهای ذهنی خود،اظهار داشت:شرکت خود را در سال ۱۳۸۱ تاسیس نموده و دغدغه اصلی من در خصوص اشتغال جوانان بود.بنده به هدف ایجاد شغل برای افراد کمتر برخوردار جامعه پا به عرصه ی اقدام و عمل نهادم.بزرگترین موفقیتم این است که جوانان محروم زیادی را صاحب شغل و زندگی نموده ام.

ایشان گفت:در کنار کار اقتصادی،گامهای بزرگ و موثر علمی زیادی برداشتم و به این اعتقاد دارم که در کنار تجربه،به تخصص نیز نیاز هست.برای همین بعد از یک وقفه چند ساله کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی را اخذ نموده و هم اینک دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی می باشم.

مدیرعامل شرکت رهیاب کار جنوب در خصوص موفقیتهای علمی و تجربی خود بیان کردند:تا کنون در کنفرانسهای ملی و بین المللی زیادی شرکت کرده و موفق به کسب عناوین متعددی شدم.از آن جمله می توانم به نمونه هایی اشاره کنم:

-کنفرانس بین المللی امارات(۲۸آذر۹۵)؛که برنده تندیس برتر کار آفرینی از سوی انجمن اروپایی مدیریت و به مرکزیت بروکسل بلژیک و سازمان جهانی مدیریت

-کنفرانس بین المللی بلژیک(بهمن ماه ۱۳۹۴)؛ارائه مقاله ایراد سخنرانی

-کنفرانس بین المللی دانشگاه سوئد(تیرماه۹۵)؛ارائه مقاله و ایراد سخنرانی

-انتخاب مدیر و کارآفرین برتر از طرف سازمان تجارت جهانی W.T.O

-اخذ دیپلم افتخار مدیریت و کارآفرینی از دانشگاه آکسفورد در سال ۹۴

-انتخاب چهارباره به عنوان کارآفرین برتر کشوری در طی سالهای ۹۲ تا ۹۴

-دعوت به کنفرانس بین المللی دانشگاه ورشو لهستان(دیماه ۹۵)

– دعوت جهت کنفرانس سران اقتصادی کشورهای اسلامی در امارات(سال ۲۰۱۷)

و چندین مقام ملی و بین المللی دیگر.

IMG-20161222-WA0002

دکتر علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص فعالیت اقتصادی و شرکت رهیاب کار جنوب گفتند:حدود ۸۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم در شرکت اینجانب مشغول به کار بوده که نزدیک به ۷۰ درصد این نیروها بومی استان خوزستان می باشند.

ایشان در خصوص بازتابهای جهانی و استقبال بین المللی از این افتخارات اظهار داشت:چندین مجله معتبر اروپایی و خاورمیانه ای این افتخارات را پوشش خبری دادند.سطح استقبال و ارج نهادن کشورهای پیشرفته جهانی از مبحث کارآفرینی و همچنین کارآفرینان بسیار بالا بوده و برنامه های از این دست با نظم و دسیپلین خاصی انجام می پذیرد.در جوامع جهانی بستر معرفی و شناسایی کارآفرینان فراهم می باشد و ایران نیز در این مسیر گامهای مثبتی را برداشته است،که البته هنوز فاصله های زیادی با آنها داریم.

وی گفت:باید توانایی های خود را باور کنیم.اولین موردی که باعث شد تلاشهای ما به نتیجه برسد،بعد از توکل به خدا،باور داشتن توانایی های خودمان بود.باید پتانسیل های شخصی و همچنین جامعه را باور کنیم.ما منابع زیرزمینی،معدنی و کشاورزی فراوانی داریم.و مهمترین منبعی که ما را از کشورهای خاورمیانه متمایز و برتر کرده است،منابع انسانی نخبه می باشد.

دکتر علیزاده در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه مسؤلین،با زبانی گلایه وار گفت:عدم استقبال مسؤلان کشور و استان،و عدم توجه به کارآفرینان از جمله مواردی است که ما را میتواند دلسرد کند.ولی خوشبختانه ما هیچ وقت ناامید نشدیم و تا الان توانستیم که سرپا باشیم.فراز و نشیب های زیادی در بخش های خصوصی و دولتی و همچنین بروکراسی اداری وجود دارد.باید مسؤلین از کارآفرینی حمایت کنند و رسانه های ملی و محلی،کارآفرینان موفق را به مردم بشناسانند.

 1. سبحانی گفت:

  سلام
  درود بر دکتر علیزاده بزرگوار
  افتخار خوزستان و ایران اسلامی

 2. محمد.ق گفت:

  سلام علیکم
  واقعا باید مسولین استانی و کشوری از این بزرگمرد حمایت و تجلیل کنند.جای خالی انسانهای توانمند و باغیرتی مانند دکتر علیزاده در صدر الگوهای ایرانی و اسلامی خالی است.

 3. حسین زاده گفت:

  درود بر دکتر علیزاده،فرزند خطه زاگرس…
  افتخار بزرگ ایران و ایرانی…
  انشالله در همه مجامع جهانی مثل همیشه درخشان باشید.

 4. قاسم زمانی گفت:

  درود بر دکتر علیزاده که مایه افتخار هستند برای کلگه،باغ ملک،خوزستان و ایران اسلامی …

 5. قلی پور.غ گفت:

  باید استاندار خوزستان و دیگر مسؤلان استان از کارآفرینان و سرمایه گذاران موفق استقبال و استفاده کنند.
  البته دکتر شریعتی عزیز همیشه حامی و پشتوانه ای قوی بوده و هستند.