ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اسفند, ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۴:۱۴
کد مطلب : 13333

برگزاری همایش شورای انقلابیون ولایی استان خوزستان در شهر اهواز

همایش شورای انقلابیون ولایی استان خوزستان با حضور نمایندگان احزاب انقلابی و با محوریت وحدت میان این احزاب، روز گذشته […]

همایش شورای انقلابیون ولایی استان خوزستان با حضور نمایندگان احزاب انقلابی و با محوریت وحدت میان این احزاب، روز گذشته در اهواز برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری “اهوازخبر”، در این نشست که با حضور دبیران و نمایندگان اکثریت احزاب سیاسی استان خوزستان برگزار شد، رئیس شورای انقلابیون ولایی استان خوزستان با بیان اینکه کشور فرای نگاه سیاسی و حزبی به چهره های سالم، کارآمد و توانمند نیازمند است افزود گردهمایی احزاب با دیدگاه‌های مختلف در این شورا مبین گذر از این نگاه حزبی است.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد امین میرعلایی با تاکید بر اهمیت حضور حداکثری جامعه در انتخابات پیش رو بیان کرد بالاترین سرمایه نظام اعتماد مردم است و همه دلسوزان انقلاب، نظام و رهبری باید با از خودگذشتگی از کنار فشارهای موجود درون و بیرون گذر کنند و از همه ظرفیت‌ خود در راه این نظام استفاده نمایند تا این اعتماد مجدداً به جامعه باز گردد.
وی در ادامه تشریح کرد، شورای انقلابیون ولایی استان خوزستان یک ظرفیت انقلابی است و با هیچ کدام از تشکل‌های دیگر تقابل ندارد.
سیدموسی بلادیان قائم مقام این شورا با بیان قسمتی از تاریخ انقلاب به روسای جمهور پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: در ابتدا دیدگاه روسای جمهور انقلابی و جهادی بود که به مرور زمان انحراف پیدا کرد و از منویات امامین انقلاب فاصله گرفت. وی با اشاره به اینکه حضور در انتخابات یک وظیفه شرعی و ملی است افزود، این وظیفه برای آنانکه کاندیدا می شوند و آنان که رای میدهند برابر است.
وی همچنین به مشکلات و موانع پیشرفت انقلاب اشاره کرد و افزود هر چند فشارهای خارجی در این سالها بسیار زیاد بوده و جمهوری اسلامی در این سال‌ها مورد ظلم قرار گرفته اما ریشه اصلی مشکلات مدیریت داخلی کشور است و ما در شورای انقلابیون ولایی با بکار گیری همه ظرفیت‌ها امیدواریم مدیریت اجرایی کشور هم همچون دو قوه دیگر به ریل اصلی خود بازگردد.
همچنین اسدالله بادامچیان که مهمان ویژه و مجازی این نشست بود با اشاره به گام اول و پیروزی انقلاب گفت: در گام دوم باید از چهره های سیاسی وانقلابی پس از انقلاب همچون شهید باهنر، شهید لاجوردی، مقام معظم رهبری و سایر مسئولین انقلابی آن دوره الگو گرفت.
وی همچنین با اشاره به این مطلب که مقام معظم رهبری بر حضور همه ظرفیت ها در سیاست تاکید دارند افزود، همه نیروهای انقلابی پس از اعلام صلاحیت‌ها باید روی یک گزینه به وحدت برسند تا بهترین گزینه اصلح سکان انقلاب را به دست گیرد.
در این نشست آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده بابیان تاکید مقام معظم رهبری بر حضور همه ظرفیت‌ها در سیاست توضیح داد: اصلی‌ترین تلاش دشمن ایجاد یاس و ناامیدی در مردم به منظور فاصله بین مردم و حاکمیت است که مقابله با آن به عهده احزاب سیاسی با ایجاد شور و شعف در میان مردم و تشویق به حضور حداکثری در انتخابات است.
وی همچنین با یادآوری علل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی از عجایب انقلاب این بود شعاری که در وسط تهران داده می‌شد در دور افتاده ترین روستا نیز در میان مردم جاری بود و این وحدت اصلی‌ترین شاکله پیروزی انقلاب بود.
در ادامه این نشست اردشیر روغنی معاونت سیاسی شورای انقلابیون ولایی استان خوزستان با بیان اینکه حوزه اشتغال معیشت و انتصابات از مهمترین مسائل استان است افزود؛ آینده استان در دست احزاب و تشکیلات استان است و اضافه کرد در اتفاقات اخیر استان این شورا ثابت کرد ظرفیت این اثرگذاری را دارد.
اردشیر روغنی انتخابات شورای شهر آینده را پیچیده خواند و یادآور شد انتخاب ها باید عاقلانه و دور از حب و بغض ها باشد تا شرایط نابسامان استان به حالت ایده آل خود بازگردد و اطمینان داد جریانات انقلابی بر همه چالش‌ها فائق خواهد آمد.
این فعال سیاسی همچنین با اشاره به رویکرد دو قوه قضاییه و مقننه علاوه بر جوانگرایی، در راس این قوا افراد میانسال با انگیزه و سرزنده ای حضور دارند اذعان داشت در صورت عدم حضور چهره‌های شاخص انقلابی در انتخابات پیشرو باید جایگزین مناسبی معرفی کرد.