ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , مهر, ۱۳۹۷ | ۲۰:۰۳:۱۳
کد مطلب : 11944

باید ها و نبایدهایی وزارت نیرو در مورد شمسایی

باید ها و نبایدهایی وزارت نیرو در مورد شمسایی وزارت نیرو، در یک دهه اخیر، بخصوص در دولت نهم اولین […]

IMG-20181017-WA0055
باید ها و نبایدهایی وزارت نیرو در مورد شمسایی

وزارت نیرو، در یک دهه اخیر، بخصوص در دولت نهم اولین حرکت انتحاری که انجام داد کنار نهادن محمد رضا شمسایی بود؛ تغییری که به دنبالش مشکلات بزرگی پدیدار شد، آشفتگی هایی که عاقبت منجر شد به بازگشت بی قید و شرط شمسایی.
چه عاملی در این میانه بود، که مدیر پس از شمسایی نتوانست جایگاه شمسایی را ترتیبی دهد؟ نتوانست جایگاه آب و برق را به اعلی ببرد؟ یا حداقل رضایتمندی را حفظ کند؟
اینکه هر مدیری شاید بتواند با همه مشکلات کنار بیاید و با همه نارضایتی ها ادامه دهد تا جایی که اعتراضات پنهان شوند، خفته شوند یا آتش زیر خاکستر شوند؛ اما اعتراض باقی می ماند. این همان بایدها و نبایدهایی است که وزارت نیرو و تصمیم گیرنده های آن در راس وزارت به آن آگاه هستند، و شمسایی خواب و یا روز آرامش زایی برای آنان ایجاد می کند. وزارتی که با وجود شمسایی آرامش خواهند داشت زیرا می دانند مدیری در خوزستان نشسته است که بر همه ی توانایی ها واقف است.
ما در فرایند آب و برق خوزستان، شمسایی را به عنوان یک مدیر پایه ای می شناسیم. مدیری که بسیاری از پروژه هایی که امروزه در چرخه تولید هستند را مدیون تلاش های او و مدیران جوانش در آن دوران می شناسیم، امروزه هم او و هم مدیرانش به میان سالی رسیدند، اما به واسطه اینکه خود این بنا را بنیان نهادند، کماگان بر این پروژه های تولیدی آگاهمند و مسلط هستند.
دوم اینکه شمسایی مدیریتی خاص دارد، با مدیران جوانش ابتدا شروع می کند، به آنان بها داده و راه را برایشان باز می کند تا خلاقیتشان شکوفا شود، یکسال و شاید بیشتر، صبورانه می ایستد، سپس بررسی می کند و اگر آن مدیر خلاق بود و توانا به او ثبات را هم تقدیم می کند و اگر غیر این بود، آن مدیر تا پایین ترین مراتب سقوط خواهد کرد. این شیوه مدیریتی شمسایی برای ما از قدیم آشنا بوده و هست.
در این روند مدیریتی، جایگایی برای سفارش شده ها هم هست. آنان را به همین مبارزه دعوت می کند؛ آزمایش می کند، اگر موفق بودند آنان هم به راه پیشرفت می افتند اما اگر نبودند آنان کنار خواهند ماند و سرعت رشد آنان کندتر خواهد شد و اما ناراضی نخواهند بود چرا که در چرخه آزمایش خواهند ماند.
در این روند مدیریتی، سفارش شده ها، وقتی در کنار مدیری بسیار خلاق و توانمند قرار می گیرند، هرگز سعی به تخلف و یا بزرگنمایی دروغین نخواهند کرد بلکه یاد می گیرند که از مافوق توانای خود آموزش های لازم را ببینند تا در یک سیر پلکانی آنان هم به جایگاهی خواص خود برسند.
نباید هایی که وزارت نیرو در این جریان دارد، این است که آب و برق خوزستان، کمتر از وزارت نیست. آب و برق خوزستان منبع تولید برق و منبع ذخیره آب نیمی از کشور و شاید بیشتر باشد. نمی توان این مبنع بزرگ را به سفارش عده ای حبه کرد.
از نباید های وزارت نیرو، این است که مدیرانی که در این چند دهه از نگاه تیزبین و گزینش سخت شمسایی عبور کرده اند، یاد گرفته اند، تجربه کرده اند، مدیر شده اند، آیا می توان مدیری سفارشی که الفبای مدیریت را هنوز ناموخته و یا نیمه تمام آموخته بر این دسته مدیران قدر استیلا داد؟ آیا گمان و فکر نمی کنید که این باعث سرخوردگی و آتشی نهفته زیر خاکستر انتقاد می شود؟
و از نباید های وزارت نیرو، اینکه آب و برق خوزستان که در یک دیسپلین بسیار بسته و مقرراتی شمسایی قرار گرفته است، آیا اگر به دست یک مدیر سفارشی بیفتد، آنگاه نگاه و اراده وزارت بر آن مدیر تسری نمی یابد و هر از گاه که دچار مشکلی می شوند، نمایندگان به داد او خواهند رسید و بجای آنکه وزارت با مدیر روبرو شود باید با سفارش دهنده گان در پشت تریبون ها روبرو شوند؟
اما از باید های وزارت نیرو، در این برهه حساس خوزستان و کشور، آیا ورود به تخریب توانمندترین مدیر پس از انقلاب از سوی عده ای سودآوری برای وزارت نیرو دارد؟
و از بایدهای وزارت نیرو؛ اینکه جایگزین شمسایی با همه مشکلاتی که امروزه مشاهده می کنیم، شتابزده و عجولانه میسر است؟
بدون شک، هجمه هایی که این روزها اول بار به سوی شمسایی گشوده شده اند، حساب شده و از اتاق فکرهایی خاص بیرون آمده است و در دستان رسانه ای عده ای خاص تر پرروش داده شده است.
و این مسئله ای کاملا نمودار و هویداست.

فرهاد دارابی