ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۵ , آذر, ۱۳۹۵ | ۲۱:۲۷:۰۶
کد مطلب : 9561
استاندار خوزستان تاکید کرد:

باتشکیل پنجره واحد زمان حضور سرمایه گذار و بدون دسترسی و رفتن در پیچ وخم اداری مجوزش صادر شود

باتشکیل پنجره واحد زمان حضور سرمایه گذار و بدون دسترسی و رفتن در پیچ وخم اداری مجوزش صادر شود

دکتر-شریعتی---سازمان-های-مردم-نهاد

به گزارش اهوازخبر،غلامرضا شریعتی در جمع خبرنگاران حاضر در اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در نمایشگاه بین المللی اهواز اظهار کرد: استان خوزستان با دارا بودن پتاسیل و ظرفیت های فراوان حضور سرمایه گذاران در این استان بصورت مرتب است.

وی افزود: در حوزه ی فولاد در خرمشهر، شادگان، کاویان، شهیدجهان آرا، آلومنینوم، دزفول و شهرک صنعتی، حوزه صنایع غذایی و کشاورزی سرمایه گذاری خیلی خوبی هم در بخش خصوصی و دولتی در صنایع پتروشیمی و نفت شده است.

وی عنوان کرد: حتی مناطق نفت خیر جنوب نیز سرمایه گذاری خیلی خوب می شود برای مخازن ما که به نیمه عمر رسیدند، برای بازیافت شوند و یک درصد بازیافت که بشود چندصد میلیارد دلار سرمایه ملی افزایش و تولیدات خالص کشور زیادتر خواهد شد.

استاندار خوزستان در ادامه بابیان اینکه استان خوزستان در روی زمین بنادر، آب های شیرین و زمین های زیاد کشاورزی، در زیر زمین نیز نفت و گاز است اضافه کرد: بالای ۵ هزار میلیارد دلار حداقل ارزش مخازن نفت خوزستان است که ما امیدواریم باسرمایه گذاری عظیم و حدید که خواهد شد از آن خواسته قلبی مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری که خام فروشی نداشته باشیم به آن دست پیدا کنیم.

شریعتی تصریح کرد: این ۴و ۵ میلیارد دلار با سرمایه در همین استان و شکور تبدیل به صنایع بالادست و محصول نهایی و این ها را به قمیت ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار می توان به فروش برسانیم و در دنیایی که در قبال نسل های بعد از خودمان آن چیزی که وظیفه مان بوده انجان داده باشیم.

وی باتوجه به حضور ۶۰ هیات سرمایه گذاری خارجی در استان خوزستان گفت: برای کاغذسازی توسعه نیشکر، فایناس شرکت شهید جهان آرا و غرب کارون نیز سرمایه گذار آورده ایم به جهت اینکه استان خوزستان پتاسیل های خوبی دارد سرمایه گذاران زیاد نیز خواهند آمد.

شریعتی از تولید برق بادی ۴۸ مگاباتی در منطقه آزاد به صورتی خورشیدی وبادی هم خبرداد و افزود: این کار برای اولین بار در استان خوزستان در منطقه آزاد انجام می شود و زمانی که باد نباید از نورخورشید نیز برق تولید خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: در همه زمینه استان خوزستان دارای ظرفیت های خوب وعظیمی است و نیاز به ارائه هستند.

استاندارخوزستان اضافه کرد: میتوان آن ها را در قابل کتابچه، تشکیل پنجره واحد برای زمانی که سرمایه گذار حضور می یابد بدون دردسر و بدون رفتن در پیچ و خم اداری مجوزش صادر شود و هر چه سریعتر از اراده و اقدام حداقل زمان باشد.

وی بیان کرد: سرمایه گذار نباید پیشمان شود به تعیبر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل این چنین باشد اگر پنجره واحد آنگونه که مدنظرماست و نرم افزارش در حال طراحی است و برای اولین بار در کشور در استان خوزستان اجرایی شود نیز آن گونه خواهد شد.

شریعتی اظهارکرد: ذخیره سازی سرمایه گذاری خوبی در بخش سلامت بیمارستان ۲ هزار تختخوابی که در شورای اقتصاد می رود انجام شد.

 

 

 1. سعید.ص گفت:

  سلام
  انشالله با پیگیری استاندار خوزستان و مسؤلین استان،موانع سرمایه گذاری برطرف گردد

 2. دکتر حسینی گفت:

  سلام و درود
  لطفا موانع سرمایه گذاری را هر چه سریعتر برطرف کرده تا سرمایه گذاران قدر و قوی وارد استان شوند.
  تشکر

 3. علیرضا.ر گفت:

  سلام
  باید از سرمایه گذار بخش خصوصی حمایت کرد.باید راه را برای آوردن سرمایه به استان هموار کرد.باید موانع را برطرف کرد.و استاندار خوزستان می تواند این کار ها را انجام دهد