ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , آذر, ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۵:۱۵
کد مطلب : 9838
استاندار خوزستان:

اهواز پیشانی و مبنای قضاوت دیگران در مورد استان خوزستان است/مدیریت شهری تنها ایجاد پل و زیرگذر نیست!

اهواز پیشانی و مبنای قضاوت دیگران در مورد استان خوزستان است/مدیریت شهری تنها ایجاد پل و زیرگذر نیست!

به گزارش اهوازخبر،دکتر غلامرضا شریعتی ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه زیر گذر شریعتی و بهره برداری از ۶۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده که با حضور نماینده ولی فقیه، معاون وزیر کشور در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد با بیان اینکه در طول اجرایی پروژه مردم منطقه متحمل مزاحمت‌های زیادی شده‌اند اظهار کرد: زمانی که شهری از حالت روستا به شهر و سپس به کلان شهر تبدیل می‌شود به طور حتم کلان شهر شدن مستلزم لوازم، امکانات و تمهیدات خاص خود است.

وی در ادامه تصریح کرد: تجمیع امکانات و مستلزمات کلان شهر‌ها به میزان زیادی در نتیجه مدیریت کلان شهری و هماهنگی بین بخشی اتفاق می‌افتد.

استاندار خوزستان خاطر نشان کرد: بسیاری از مستلزمات مورد نیاز شهر‌ها در دنیای مدرن به منظور تسهیل امورات زندگی در یک شهر طراحی و لحاظ شده است.

شریعتی با تأکید بر اینکه مدیریت شهر‌ها باید به دست مردم سپرده شود و از حجم و گستره کارهای دولت کاسته شود توضیح داد: اگر دولت متولی تمام امورات شهری باشد هم کارایی خود را از دست می‌دهد هم ارتباط دولت و مردم ضعیف می‌شود.

وی متذکر شد: تصمیمات دولت باید متناسب با خواسته‌ها و نیاز‌های مردم صورت بگیرد به همین دلیل اساتید فن، جامعه‌شناسان و مدیران شهری تصمیم گرفتند مدیریت شهری به دست مردم سپرده شود چرا که تجربه نشان داده است مدیریت به دست مردم رضایتمندی بیشتری به دنبال خواهد داشت.

شریعتی ادامه داد: بنابراین مردم تصمیم گرفتند امور شهر خود را به به دست شورای شهری و منتخبانی از مردم بسپارند تا اعضای شورا به وکالت از مردم برنامه ریزی‌های علمی و کار‌شناسی برای شهر انجام دهند.

وی تأکید کرد: سپردن مسئولیت‌ها به دست مردم راهی است که در دنیا جواب داده و از حالت بوروکراتیک سخت دولت خارج شده است.

استاندار خوزستان، خطاب به مدیران شهری یادآور شد: مدیریت شهری تنها مدیریت سخت افزار و ایجاد پل و زیرگذر نیست بلکه مدیریت شهری باید تصمیمات مناسب با نیاز منطقه و کلان شهر باشد.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان خوزستان متذکر شد: اگر بنا باشد مدیریت شهری به دست مردم سپرده شود باید جوابگوی حل تمام مسائل اجتماعی، فرهنگی و بعضاً اقتصادی آن‌ها باشد.

شریعتی توضیح داد: چنانچه محیط یک شهر افسرده و غیر مفرح باشد به طور حتم افتتاح زیر گذر مشکلی از مشکلات مردم را حل نخواهد کرد.

وی افزود: به همراه امکانات باید شادابی، پویایی شهر در نظر گرفته شود ضمن اینکه طرح‌ها افتتاحی به سودآوری، جذب ثروت برای شهر و استان و تغییر شرایط جوانان منجر شود و اثر بخشی خود را نمایان کند.

رئیس شورای تأمین استان خوزستان با بیان اینکه کلان شهر اهواز پیشانی استان و مبنای قضاوت دیگران در مورد استان است از مسؤولان شهری درخواست کرد: اهتمام ویژه‌ای به شهر اهواز بدهند و شرایط زندگی و معیشتی را در شهر اهواز متحول کنند.