ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۳ , مهر, ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۹:۵۹
کد مطلب : 8179
استاندار خوزستان در جلسه کارگروه ورزش:

انتظار است تمام مسؤولان دستگاه‌ها در راستای حمایت از ورزش در استان همراهی لازم را داشته باشند

انتظار است تمام مسؤولان دستگاه‌ها در راستای حمایت از ورزش در استان همراهی لازم را داشته باشند

به گزارش اهوازخبر،جلسه توسعه زیرساخت‌های ورزش استان با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان، مدیران دستگاه‌های استان در استانداری خوزستان برگزار شد و شامگاه شنبه به پایان رسید.

جلسه با محوریت موضوع ماده ۵۳ قانون الحاقی در رابطه با مجاز بودن تخصیص یک درصد از اعتبارات سالیانه دستگاه‌های مشمول در ماده ۵ به امر ورزش و جوانان در استان و با ماهیت ترغیب مدیران به توجه و حمایت از ورزش استان در سطح همگانی تا قهرمانی و امور جوانان صورت پذیرفت.

استاندار خوزستان در تشریح موارد هزینه کردن این اعتبارات اظهار کرد: تمام یک درصد این اعتبارات، ۳۰ درصد به حساب تمرکز وجوه آموزش و پرورش و صرف امور ماهیتا عمرانی در نوسازی مدارس و توسعه اماکن ورزشی مدارس در شهرها و روستاها می‌شود و ۳۰ درصد نیز به اداره ورزش و جوانان استان تعلق می‌گیرد.

غلامرضا شریعتی افزود: ۴۰ درصد مابقی نیز به اختیار و مدیریت آن وزارتخانه و دستگاه متبوع در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی قرار دارد و در صورتی که ابزار و برنامه مناسب در اختیار نداشته باشند می‌توانند این درصد را نیز به اداره ورزش و جوانان تفویض کنند.

وی در حمایت قاطعانه از ماده قانونی مذکور بیان داشت: جلسه حاضر مصادف شده است با بهار تحصیلی و انتظار است که مدیران در مورد این ماده حمایتی قانون از ورزش و جوانان که به شکل مجاز عنوان شده است و نه تکلیف، اهتمام ورزند و فعالانه در این حوزه وارد شوند.

شریعتی با تاکید فراوان در جلسه، مدیران را به مشارکت مسؤولانه و فعال در حوزه ورزش و امور جوانان دراستان فراخواند و تصریح کرد: بعضا حاشیه‌های هر سازمان از این میزان یک درصد فراتر است و اختصاص این مبلغ از سوی سازمان باری را متوجه آن نخواهد کرد، اما در مجموع این اعتبارات در سطح استان رقم قابل توجهی خواهد شد که می‌تواند سازمان ورزش و جوانان و آموزش و پرورش را متحول سازد.

وی در اهمیت توجه به نسل جوان و محصل تصریح کرد: توجه به امر ورزش و سلامت دانش‌آموزان مساله اساسی و مهم در توسعه‌یافتگی تلقی می‌شود و تلاش و صرف هزینه برای سلامت جسم و روح جوانان بهترین سرمایه‌گذاری برای ساختن آینده بهتر فرزندان این مملکت است.

شریعتی تشکیل کمیته‌ای به منظور اجرایی شدن این بخشنامه را مصوب کرد و در خاتمه خاطرنشان کرد: انتظار است تمام مسؤولان دستگاه‌ها در راستای حمایت از ورزش در استان همراهی لازم را داشته باشند و امید است در پایان سال شاهد نتایج درخور توجه باشیم تا استعدادها فرصت بروز پیدا کرده و مضیغه مالی موجب مدفون شدن استعدادهای فرزندان این خطه نشود.