ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۸ , آبان, ۱۳۹۵ | ۲۱:۱۰:۴۳
کد مطلب : 9132

ابتکار دولت برای محرومیت زدایی از دومین شهر نفتی خاورمیانه؛چرا تنها عبور از هفتکل اجباری شد!

ابتکار دولت برای محرومیت زدایی از دومین شهر نفتی خاورمیانه؛چرا تنها عبور از هفتکل اجباری شد!

اهوازخبر؛از چندی قبل تاکنون جاده اصلی اهواز – ایذه – اصفهان در تقاطع هفتکل یکطرفه و عبور از شهر هفتکل برای همه خودرو های سبک و سنگین به مقصد باغملک،ایذه،شهرکرد و اصفهان و…. اجباری شد!

به گزارش اهوازخبر،در توجیه این اقدام عجولانه و تا حدودی احساسی،و مطرح شدن دلایلی همچون جلوگیری از تصادفات و کاهش آن،بحث محرومیت زدایی و رونق این شهر نفتی قدیمی مطرح شده است که هیچکدام تا حدودی منطقی نیستند…البته بماند از طرحهای بهتری که پیشتر و اکنون میتوانست به بهره برداری رسیده باشد…

از یک طرف مصرف بی رویه میلیون ها لیتر بنزین و گازوئیل توسط خودروها با توجه به طولانی شدن مسافت (حدود تقریبا نیم ساعت بیشتر از زمان قبلی) یکی از آثار زیان بار این تصمیم می باشد.

اتلاف وقت مردم و تلفات انسانی ناشی از تصادف به دلیل ایمنی نبودن جاده ورودی و خروجی هفتکل تا جاده اصلی کمبربندی یکی دیگر از ضررهای این طرح عنوان شده است.

به نظر می رسد این اقدام دولت برای مردم محروم این منطقه ثمره بسیار مناسبی در بر نداشته است.

شایسته است دولتمردان بجای اینگونه طرح های تاحدودی سطحی، از درآمد میدان نفتی هفتکل برای خدمات رسانی به مردم محروم این منطقه و اشتغال جوانان آنجا اختصاص دهند.

  1. حسینی می‌گه:

    بخدادیگه خسته شدیم ازاین همه سطحی نگری وزورواجبار

  2. مسعود می‌گه:

    واقعا این جاده تا کنون به جز خرابتر شدن جاده چیزی نداشته است . تو این مدت کوتاه دو بار جاده رو آسفالت و لکه گیری کردند اما اصلا فایده ندارد