ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۵ , آذر, ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۶:۱۶
کد مطلب : 12035

آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان برگزار شد

آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان برگزار شد

mousavi_abdollah970

آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان بعد از ظهر یکشنبه (چهارم آذرماه) در سالن اجتماعات شرکت نمایشگاه های بین المللی استان در اهواز برگزار شد.

به گزارش اهوازخبر و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در این آیین مديران عامل شرکت ملي حفاري ايران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و جمعی از سازندگان و شرکت هاي حاضر در نمايشگاه حضور داشتند.

در این مراسم مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با تبریک سالروز میلاد رسول اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع) و همچنین بزرگداشت هفته بسیج گفت: یکی از وظایف اصلی مدیران صنعت نفت به خصوص در استان خوزستان حمایت از ساخت داخل و توانمندی های استانی و کشوری است تا در این حوزه شاهد رشد و توسعه باشیم.

مهندس سید عبدالله موسوی افزود: برپایی چنین نمایشگاه هایی در شرایط کنونی بسیار با اهمیت است زیرا با شناخت بیشتر توانمندی ها، ظرفیت ها و دانش فنی شرکت های سازنده، تامین کنندگان، شرکت های دانش بنیان و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی و سایر مجامع علمی و دانشگاه ها می توان به نحو مطلوب از این پتانسیل نهایت بهره گیری را در جهت خودکفایی و خود اتکایی به عمل آورد .

وی با تاکید بر حمایت و پشتیبانی این شرکت از برنامه های ساخت داخل اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران به عنوان سازمانی پیشرو و تاثیر گذار در صنعت نفت در حمایت از صنعتگران و سازندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان، در بیش از یک دهه گذشته مساعی خود را بکار گرفته تا ضمن  تعامل با صنعتگران داخلی، در رشد و توسعه صنایع کشور سهم بسزا داشته باشد.

موسوی گفت: این نمایشگاه در شرایطی برگزار شد که میهن عزیزمان در کارزاری اقتصادی قرار دارد و استکبار از  راههای مختلف از جمله تحریم های ظالمانه صنعت نفت را هدف قرار داده است که توانمندی های ارایه شده از سوی سازندگان داخلی در نمایشگاه ، پاسخ روشن به این تحریم ها است .

در این آیین نایب رئیس کمیسیون انرژی و نماینده مردم کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اينکه در زمان حاضر اقتصاد کشور متکی به نفت است باید در جهت پویایی هر چه بیشتر صنعت نفت با استفاده از ظرفیت های علمی، فنی و تخصصی داخل کشور  تلاش نماییم.

عدل هاشمی پور با تاکيد بر حمايت از سازندگان داخلي، افزود: بايد اقتصاد مقاومتی را جدي بگيريم و تلاش مان را در اين عرصه افزایش دهیم.

وي با بيان اين که استان خوزستان نقش ویژه ای در اقتصاد کشور دارد، اظهار کرد: امیدوارم همه مسئولان همت کنند تا شاهد برپایی نمایشگاه بين المللي نفت در این استان باشیم.