ایرنا مناطق نفتخیزجنوب اهوازخبر شرکت ملی حفاری دانا آب و فاضلاب اهواز مقام معظم رهبری خبرگزاری فارس
تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , مرداد, ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۷:۳۱
کد مطلب : 11410

آیا بازیکن اهوازی الاصل تیم ملی سوئد ستاره جدید کی‎روش در جام جهانی فوتبال روسیه می شود؟+عکس و بیوگرافی

آیا بازیکن اهوازی الاصل تیم ملی سوئد ستاره جدید کی‎روش در جام جهانی فوتبال روسیه می شود؟+عکس و بیوگرافی

 

12476

به گزارش اهوازخبر،سامان قدوس نام بازیکن ایرانی الاصل تیم ملی سوئد است که در سال ۱۹۹۳ در شهر مالمو به دنیا آمد. این بازیکن توانایی بازی در پست وینگر، مهاجم هدف و هافبک تهاجمی را داراست و عضو باشگاه استرساند این کشور با پیراهن شماره ۹۳ است.

سامان قدوس به تازگی اعلام کرده به خاطر علاقه اش به ایران، تغییر تابعیت داده و می خواهد به جای بازی برای سوئد، تنها برای تیم ملی ایران بازی کند. این بازیکن از سال ۲۰۱۱ به صورت حرفه ای کار خود را در باشگاه لیمان بونکفلو آغاز کرد و بعد از آن به تریلبورگ و سپس سریانسکا رفت. از سال ۲۰۱۶ نیز عوض استرساند سوئد است که در ۴۲ بازی توانسته ۱۴ گل برای این تیم به ثمر برساند.

سامان همچنین دو بازی برای تیم ملی سوئد در کارنامه اش دارد. در یک تورنمنت دوستانه که به میزبانی ابوظبی امارات برگزار شد، قدوس با پیراهن تیم ملی سوئد برابر ساحل عاج و اسلواکی به میدان رفت که حاصل این دو بازی، یک گل زده بود. او برابر ساحل عاج از دقیقه ۷۴ جانشین اسکار لویسکی شد و در برابر اسلواکی از دقیقه ۶۰ به جای همان بازیکن به میدان رفت که حاصل تلاشش، گلزنی در دقیقه ۲+۹۰ مقابل این تیم اروپایی بود.
البته سامان بعد از این تورنمنت هرگز از بهمن سال قبل تا امروز به تیم ملی سوئد دعوت نشد اما به هر حال بازیکن نامداری در این کشور است و با ۲۳ سال سن توانسته جایگاه خوبی برای خود در لیگ این کشور بسازد. او را می توان یک بازیکن حرفه ای که فوتبال را در قلب اروپا فراگرفته، نامید. پدر و مادرش در ایران به دنیا آمده و اهل شهر اهواز هستند. از سوی دیگر سامان می تواند به زبان های فارسی، انگلیسی و سوئدی صحبت کند.
این بازیکن ابراز علاقه کرده تا به اردوی تیم ملی ایران دعوت شده و در زمره شاگردان کارلوس کی روش قرار بگیرد. این در حالی است که ایران بعد از روسیه میزبان و برزیل، سومین کشوری بود که توانست سهمیه جام جهانی ۲۰۱۸ را به دست بیاورد و از این رو، بازیکنان زیادی علاقه به همکاری با تیم ملی ایران نشان می دهند اما باید دید نظر نهایی کی روش در مورد این بازیکن چه خواهد بود. آیا برای سامان، جایی در لیست و بلیتی برای سفر به روسیه تهیه می کند؟